Wi-Fi – vundamendist kasutajakogemuseni!

24-09-2019 09:00 - 17:00

Kõik algab vundamendist, ka traadita võrk. Kas wifi tegemisega saavad hakkama kõik? Loomulikult suudab iga Sulev ehitada pilvelõhkuja, mis on ilus, kena, tugev ja väga hea. Nagu ütleb Eesti vanasõna: Suuga teeb suure linna, käega ei kärbsepesagi.

Näitame teile, kuidas planeerida traadita sidet, kaabeldada nii, et 802.3bt tüüp4 (100W) ei süütaks korrusejaotla magistrali ning kuidas valida õiged tugijaamatüübid ning haldustarkvara.

 

 

Kõikide Wi-Fi päeva külaliste vahel läheb loosi olemasoleva Wi-Fi võrgu analüüs optimeerimisettepanekutega*

*kuni 1500m2 ulatuses. 

 

 

Päeva teemad:

  • Traadita võrgu disain – Certified Wireless Network Professionals organisatsiooni poolt sertifitseeritud Certified Wireless Design Professional Marten Mattisen (Telegrupi IT-taristu arhitekt) räägib, kuidas kasutajakogemuse saavutamiseks nõudeid seada, milliseid erinevad meetodeid võrgu planeerimiseks leidub ning mis on nende tugevused-nõrkused.
  • Plaani kontroll ja mastid -RolaTube esindaja Steve Mogg muudab teie vaateid mastidest.Kuigi tänapäevased simuleeritud võrgu plaanid on õigete sisendandmete korral väga täpsed, tasub enne suuremahulisist paigaldust luua ajutised võrgud ning simulatsiooni ja mõõdistuste vastavust kontrollida. Näitame erinevatesse tingimustesse mõeldud mastisüsteeme, mis kiirendavad plaani valideerimist nii kontorites, kõrgetes ladudes kui väljas.
  • Kaabeldus – Traadita päev ei saaks traadita toimuda – millistele tingimustele peab vastama Wi-FI võrgu vundamendiks olev kaablivõrk ja miks peaks üht kaablit teisele eelistama? Süsteemset kaabeldust üldiselt võrguseadmetega sama tihti ei vahetata, seega peab kaablivõrk garanteerima töökorra ja jõudluse mitmeteks tehnoloogilisteks generatsioonideks. Kaablite maailmas toimuvad kiired arengud nagu ka teistes tehnoloogia valdkondades, seega räägime Wi-Fi päeval ka veidi kaablivõrgu vundamendist. Sellest tuleb meile rääkima Commscope-I spetsialist Tommi Kuusisto, kes räägib meile täpsemalt erinevatest kaabelduse standarditest ja ka 90W LTPoE++ standardi nõuetest.
  • Seadmed ja tarkvara – HPE ja Aruba taristulahenduste tehnilise konsultandi TARASS VERCEŠUKSi, kes on üle kümne aasta aidanud klientidel leida parimaid võimalusi oma ärieesmärkide saavutamiseks ning Wi-Fi lahendused pole seejuures erand. Tarass tutvustab uudiseid Aruba maailmast – uued tugijaamad ja haldusvahendid võimaldavad siiani suurettevõtetele suunatud funktsionaalsust kõikidele äriklientidele kättesaadavaks muuta. Miks valida Aruba .11ax / WIFI 6 ülikõrge kasutajatiheduse saavutamiseks? InstantOn, Aruba Central, AirWave – milline haldusmetoodika? Eraldiseisva kontrolleriga või tugijaamadest ehitatud haldusklaster? Tarassi abiga leiame nendele ning paljudele teistele küsimustele vastused.­

 

Traadita tähendab parem traat!

9:00 – 9:15 Hommikukohvi ja registreerimine
9:15 – 10:45 Telegrupp AS – Wi-Fi – Simulatsioonist Reaalsuseni – MARTEN MATTISEN
10:45 – 11:00 Paus
11:00 – 12:30 Rolatube and Integrated Antenna Masts – STEVE MOGG
12:30 – 13:15 Lõuna
13:15 – 14:45 Commscope – Cabling behind Accesspoints – TOMMI KUUSISTO
14:45 – 15:00 Paus ja suupisted
15:00 – 16:30 Building Mobile-First Networks with Aruba – TARASS VERCEŠUKS

 

Broneeri aeg juba varakult! Lisa meelespea kalendrisse SIIT!