Rämpspostifilter | Telegrupp AS

Rämpspostifilter

Rämpspostifiltri ehk spämmifiltri eesmärk on tuvastada ja kinni püüda soovimatuid ja ohtlikke e-kirju, mis võivad nakatada ettevõtte arvuteid ja andmeid varastada. Lisaks võimaldab rämpspostifilter kontrollida ka väljuvaid e-kirju, mis aitab vältida näiteks andmeleket (isikuandmed, krediitkaardi numbrid jne) ja peatada nakatunud arvutitel teisi sisevõrgus olevaid arvuteid e-kirjade kaudu nakatada. Tõhus spämmifilter on tänapäeval tingimata kohustuslik osa iga turvalise ettevõtte IT taristust.

Rämpspostifiltri arendamine ja täiendamine on pidev protsess, sest pahategijad otsivad pidevalt uusi võimalusi filtritest kõrvale hiilimiseks. Just sellepärast on rämpspostifiltri puhul oluline selle pidev ja automaatne uuendamine tootjapoolse tehnika poolt. 

Barracuda Spam Firewall filtri puhul läbib e-kiri enne lõppkasutaja postkasti jõudmist vähemalt kaheksa erinevat ranget kontrollikihti. Selle protsessi käigus kontrollib spämmifilter põhjalikult kirja sisu ja saatja identiteedi, et hoida eemale kõik soovimatu rämps Teie postkastidest.

Osakonna kontaktid

Küsimuste korral võtke meiega ühendust!

Märt Pais

projektijuht