Rämpspostifilter | Telegrupp AS

Rämpspostifilter

Rämpspostifiltri eesmärk on tuvastada ja kinni püüda soovimatuid ja ohtlikke e-kirju. Võltsitud  e-kirjade saatmise kaudu nakatatakse ettevõtete arvuteid või varastatakse andmeid. Barracuda Spam Firewall filtri puhul läbib e-kiri enne lõppkasutaja postkasti jõudmist vähemalt kaheksa erinevat kontrolli kihti. Barracuda Spam Firewall filtri puhul, läbib e-kiri enne lõppkasutaja postkasti jõudmist vähemalt kaheksa erinevat kontrolli kihti. Selle protsessi käigus kontrollib spämmifilter kirja sisu ja saatja identiteedi.

Lisaks võimaldab rämpspostifilter kontrollida ka väljuvaid kirju, mille eesmärk on vältida näiteks andmeleket (nt isikuandmed, krediitkaardi numbrid jne) ja peatada nakatunud sisevõrgu arvutitel teiste seadmete nakatamist e-kirjade saatmise kaudu.

Rämpsposti filtri arendamine ja täiendamine on pidev protsess, sest pahategijad otsivad pidevalt võimalusi filtritest kõrvale hiilimiseks. Just selle pärast on rämspostifiltri puhul oluline selle automaatne uuendamine tootjapoolse tuvastamise tehnikatega (subscription). Tõhus spämmifilter on kohustuslik osa iga ettevõtte IT taristust.

Osakonna kontaktid

Küsimuste korral võtke meiega ühendust!

Märt Pais

projektijuht