Andmekeskused | Telegrupp AS

Järjest suureneva ’pilvestumisega’ kasvavad pidevalt andmehulgad, mida on vaja kusagil hoida ja töödelda ning millele on vaja tagada ligipääs. Cisco Visual Networking Index 2017. aastast prognoosib ülemaailmse IP liikluse kasvu 2016. aasta 1,2 ZB-lt 3,3 ZB-ni aastal 2021. Credit Suisse prognoosib andmekeskuste ehituse turumahu kasvu keskmiselt 9% aastas.

Telegrupil on üle 15 aastane kogemus andmekeskuste loomises. Oleme kasvanud koos turuga ja pidevalt arendanud nii oma meeskonda, tooteportfelli kui partnerite võrgustikku. Pakume kõiki andmekeskuse tugisüsteeme, nende projekteerimist, paigaldust ja hooldust.

Telegrupi insenerid on aidanud andmekeskuste arendajaid esialgsete visioonide loomisel ja olnud osalised eelplaneerimise faasis kontseptioonide väljatöötamisel. Meie lai partnerite võrgustik  võimaldab pakkuda erinevatel tehnoloogiatel põhinevaid lahendusi vastavalt olukorrale ja vajadusele. Oleme loonud lahendusi ka krüptoraha kaevandustele.

Konteiner andmekeskus

2005 aastal disainisime, projekteerisime ja paigaldasime oma esimese konteiner andmekeskuse. Konteiner andmekeskused on teisaldatavad ja mõeldud kiireks kasutuselevõtuks. Eesmärgiks on pakkuda energiatõhusat, tihedalt pakitud arvutusvõimsusega andmekeskuse võimekust väiksemate ehituskuludega ja palju lühema ehitusajaga kui traditsioonilised andmekeskused. Ehitusaeg on nädalates ja kuudes, mitte aastates. Erinevalt traditsioonilisest andmekeskusest võib konteineri paigaldada sinna, kuhu just vajalik. Täisautonoomseid andmekeskuseid saab endaga kaasa vedada ja käitada sõltumata võrguteenuste olemasolust ja kvaliteedist andmekeskuse asukohas. Telegrupi konteiner andmekeskused vastavad vähemalt TIER 2 tasemele.

Andmekeskustele pakutavad lahendused ja süsteemid:

·         Rackid

·         Toitelahendused; PDU-d, UPS, varugeneraator

·         Jahutus

·         Gaaskustutus, ATS, aspiratsioon

·         Valve- läbipääs

·         Videovalve

·         Monitooring

·         Varjestus

·         Andmesidevõrk, nii vask kui optika

·         Tugevvoolu võrk, toite jaotus

Kuidas Telegrupp saab andmekeskuse juures aidata?

·         Konsulteerime

·         Oleme projektijuhid kogu projektile

·         Töötame välja andmekeskuse visiooni ja tehnilise kontseptsiooni

·         Valime välja antud tingimustesse sobivaima tehnoloogia ja tootepered

·         Projekteerime kõik tugisüsteemid

·         Paigaldame seadmed ja käivitame andmekeskuse

·         Vajadusel täidame ka rackid seademetega

·         Hooldame kõiki süsteeme sellisel tasemel, mis tagab andmekeskuse töö

Osakonna kontaktid

Küsimuste korral võtke meiega ühendust!

Märt Pais

projektijuht