Õekutse | Telegrupp AS

D-SERVER: juhtmeta õekutsesüsteem hooldekodudele ja haiglatele 

Neat Electronics pakub õekutsesüsteeme nii väikestele (TREX) kui ka suurtele hooldekodudele (D-SERVER). Mõlemad õekutselahendused kasutavad sarnaseid seadmeid. Suuremad lahendused täiendatakse D-SERVER keskkontrolleriga, mis võimaldab süsteemi lisada üle 200 D-ATOM häirenupu või muu häireseadme, jagades need erinevatesse gruppidesse ning andes neile erinevad prioriteedid. Häire korral võimaldavad asukohaandurid kindlaks teha patsiendi asukoha piirkonna kust häire edastati. Kellaajalised lülitused võimaldavad päevasel ja öisel ajal jagada häireid erinevate skeemide alusel. Siinjuures saab NEO seadme abil suunata kutsungid läbi telefoniliinide ka majast väljas asuvale telefonile või häirekeskusele. Asukohaandur võib saata häire ka siis, kui patsient on läinud talle ettenähtud liikumisalast välja. Kõikide tegevuste logi säilitatakse serveri mälukaardile ja sellele on läbi arvutivõrgu võimalik ligi pääseda. Samuti on võimalik süsteemi hallata üle võrgu, mis teeb halduse oluliselt kiiremaks ja lihtsamaks.

Süsteemi koostamine ja kasutuselevõtt on imelihtne. Vaja on otsustada, mitmele patsiendile on vaja häirenuppe ja mitmes kohas häireid vastu võetakse. Vastavalt sellele tuleb soetada sobilik kogus ATOM häirenuppe ja vastuvõtjaid. Maksimaalne seadmete kogus TREX süsteemis on 256, ehk näiteks 250 ATOM häirenuppu ja 6 TREX piiparit. D-SERVER süsteemis võib häirenuppe olla üle 200.

Osakonna kontaktid

Küsimuste korral võtke meiega ühendust!

Meelis Kristelštein

projektijuht

ATOM häirenupud
Juhtmeta õekutsesüsteem koosneb ATOM häirenuppudest, mida võib kanda randmel või paelaga kaelas. Nupp on vee- ja tolmukindel. Nupu tegevusraadius on hoonetes umbes 30 meetrit, vabas õhus rohkem. Siis, kui tegevusraadiust on vaja suurendada, saab kasutada repiiterit, seadet, mis suurendab leviala.
Igal ATOM häirenupul on oma unikaalne kood, mille järgi häireteate vastuvõtja teab kellelt häire tuli. Häirenupu patarei eluiga on keskmiselt 5 aastat.

D-ATOM
Anduriga kutsenupp, mis lisaks nupule vajutusega abikutsele võib saata koos kutsungiga ka nupu asukoha (kui süsteemis kasutatakse positsioneerimis andureid) või algatab ise kutsungi, kui nupu kandja väljub lubatud alalt (näiteks dementne patsient lahkub oma hooldusosakonnast).

FALL bracelet
Kukkumisanduriga randmenupp tuvastab selle sees oleva kiirendusanduriga inimese kukkumise. Peale kukkumise tuvastamist annab nupp sellest vibreerimisega märku ja eksliku tuvastuse puhul saab nupu kandja kutsungi käeraputusega tühistada. Kui tühistamisliigutust ei järgne, algatab nupp kutsungi.
Lisaks sellele saab kutsungit algatada ka manuaalselt nuppu vajutades. Siinkohal kuvatakse ka kutsungit vastuvõtval piiparil kutsungi tüüp: kukkumine või abikutse

WALL seeria (seinanupud)
Seina nuppude seeria sisaldab nii ühe-, kahe- ja kolme nupuga seadmeid kui ka nöörlüliteid tualett- ja pesuruumidesse. Seinanuppudele on võimalik lisada ka kaabli otsas distantsnupp mille saab tuua patsiendile käepärasesse asukohta.
WALL seeria seadmed toimivad 2xAAA  patarei toitel (kestab ligikaudu 3 aastat) ning on paigaldatavad süvistatud montaaži toosi, kaabli karbikusse ning pindpaigaldatavalt.

D-TREX 2G Häire vastuvõtja (piipar)

Uue põlvkonna häire vastuvõtja (piipar) on suuteline vastu võtma häirekutsungeid kuni 255 erinevalt häiresaatjalt. D-TREX piiparit on võimalik kasutada nii väikestes kui ka suurtes süsteemides.
Piiparis on nii valjuhääldi kui ka värinalarm. Helitugevust saab seadistada oluliselt valjemaks, võrreldes varasema mudeliga. Samuti on oluliselt mugavamaks tehtud menüü ülesehitus. Seadmel on 32 viimase alarmi mälu. D-TREX 2G kasutab keskkonnasõbralikke ja suuremahulisi LiPo akusid, mida saab laadida ka USB juhtme abil.

Lae alla D-TREX 2G PDF
Lae alla TREX 2G alarm receiver PDF

D-SERVER süsteemikontroller

D-SERVER on õekutsesüsteemi keskne kontroller, mis koondab kõik häireteated ja jagab need erinevatele vastuvõtjatele vastavalt süsteemi seadistustele. Sisenditeks sobivad häirenupud, uksekontaktid ja ka näiteks suitsuandurid. Häire vastuvõtjateks on D-Trex piiparid ja Neo häirekutse telefonid.
Lae alla D-Server System Overview PDF
Lae alla PDF

REPO repiiter

Juhul, kui ATOM häirenuppude leviala peab olema suurem, siis kasutatakse ATOM repiiterit. Repiiteri abil saab leviala laiendada näiteks hoovialale või teistele korrustele.

D-Box toiteseade

D-Box toiteseade varustab vooluga D-TECT ja D-Server seadmeid. Ühendatud toiteseade (Power supply) võib olla UPS, mis tagab süsteemi toimivuse ka elektrikatkestuse korral. Näiteks 360Wh UPS varustab nelja D-TECT seadmega süsteemi kokku kuni 12h.