Gaaskustutus | Telegrupp AS

Gaaskustutus

Automaatsetest kustutussüsteemidest tarnime ja paigaldame inert- ja keemilisel gaasil põhinevaid ühtlase ruumitäitega gaaskustutussüsteeme.

Keemilisel gaasil Novec 1230 (FK-5-1-12) põhinevad süsteemid.
Keemiline gaas FM-200 (HFC 227ea) on küll hetkel lubatud, kuid on keskkonnavaenulik, ja meie tootevalikusse ei kuulu.

Inertgaasidel inergeen (IG-541), argoniit (IG-55) ja gaasiline lämmastik (IG-100) põhinevad süsteemid. Kõik inertgaasid on looduslikud ja keskkonnale kahjutud.

Kõik loetletud kustutussüsteemid on “puhtad”, st ei saasta ruumi ja selles paiknevaid seadmeid. Teisisõnu sobivad need hästi serveriruumide kustutamiseks.


Kustutussüsteemi teevad automaatseks põlengu automaatse avastamise andurid (tulekahjuandurid). Mida varasemas arengus põleng avastatakse ja kustutus tööle rakendatakse, seda väiksem on tekkinud materiaalne kahju.

Loetletud gaasid pole kasutatavatel kontsentratsioonidel ohtlikud inimesele. Kuivõrd inertgaaside kustutav toime põhineb hapniku kontsentratsiooni alandamisel kuni 12 mahuprotsendini, võib füüsilise tegevusega kaasneda hapnikupuudus.

Nimetatud süsteemid toodetakse kontserni Johnson Controls (Tyco Fire) poolt. Meie poolt enimkasutatavad on firma HYGOOD tooted.

Aastas paigaldame ca 15-20 erineva ulatusega kustutussüsteemi.

Osakonna kontaktid

Küsimuste korral võtke meiega ühendust!

Johannes Michels

projektijuht

Rein Tarjus

projektijuht