Vaegkuuljatele

Silmusvõimendi, induktsioonsilmus

Inglise keeles hearing loops, loopamplifier, induction loop systems

Induktsioonsilmus koos silmusvõimendiga on tehniline lahendus, mis aitab vaegkuuljaid olukordades, kus ümbritseva keskkonna müra on suur, heliallikas asub kaugel või on ruumis kajad. Sellised kohad võiksid näiteks olla teatrid, kirikud, erinevad teenindusletid, nõupidamiste ruumid, ühistransport ja põhimõtteliselt kõik avalikud kohad.

Telegrupp müüb ja paigaldab maailma juhtiva kvaliteetsete silmusvõimendite ning lahenduste tootja Univox seadmeid. Esimene silmusvõimendi valmis Univox'l juba aastal 1969, praeguseks kuulub nende paigaldiste hulka näiteks Kopenhaageni Ooperimaja ning Hong Kongi metroo. Kõik Univoxi seadmed vastavad kehtivale IEC60118-4:2006 standardile, mis käsitleb induktsioonsilmuste kasutamist vaegkuuljate süsteemides. Paigaldusvõimenditele kehtib 5 aastane garantii. Univoxi peakontor ja ladu asub Rootsis, mis tähendab väga lühikesi tarneaegu.

Telegrupil on kompetents, mis võimaldab paigaldada, projekteerida ning mõõdistada induktsioonsilmusega seotud süsteeme vastavalt IEC60118-4 standardile.

Lahenduse tehniline info:

Induktsioonvõimendi koos ruumi paigaldatud silmusega on elektrooniline seade,  mis tekitab ruumi sobiva tugevusega magnetvälja. Magnetväljas indutseeritakse kuuldeaparaadi „T-mähises“ vool ning sellest tulenevalt teeb kuuldeaparaat kuuldavaks näiteks teatrietenduse, televiisori või kollegid nõupidamisel.

Silmust koos võimendiga on võimalik paigalda väga erinevaid – alates üksikust teenindusletist, mille tööpiirkond võib olla ainult üks meeter, lõpetades suurte lennujaamadega või teatrisaalidega. Lisaks avalikele kohtadele on sobivaid seadmeid ka kodukasutusse, mida on väga mugav ühendada raadio või televiisoriga.

Eelised infrapuna (IR) või FM süsteemide ees on asjaolu, et vastuvõtja asub juba kuuldeaparaadis sees (kuuldeaparaadil peab olema režiimi valiku nupp „T“). Seega jääb ära erinevate lisaseadmete riputamine vaegkuulja külge, ning ei pea omama suurt kogus jagatavaid seadmeid – piisab vaid ühekordsest paigaldusest.

Põhjalik tootevalik ning info tootja kodulehelt. http://www.univox.eu/

Lisainfo kaarel.janes@telegrupp.ee