Juhtmeta õekutsesüsteem

D-SERVER: juhtmeta õekutsesüsteem hooldekodudele ja haiglatele 

Neat Electronics pakub õekutsesüsteeme nii väikestele (TREX) kui suurtele hooldekodudele (D-SERVER). Mõlemad õekutselahendused kasutavad sarnaseid seadmeid. Suuremad lahendused täiendatakse D-SERVER keskkontrolleriga, mis võimaldab süsteemi lisada juba üle 200 D-ATOM häirenupu või muu häireseadme, jagades need erinevatesse gruppidesse ning andes neile erinevad prioriteedid. Asukohaandurid võimaldavad häire puhul kindlaks teha patsiendi asukoha piirkonna, kust häire edastati. Kellaajalised lülitused võimaldavad päevasel ja öisel ajal jagada häireid erinevate skeemide alusel. Siinjuures saab NEO seadme abil suunata kutsungid läbi telefoniliinide ka majast väljas asuvale telefonile või häirekeskusele.
Asukohaandur võib saata ka häire, kui patsient on läinud talle ettenähtud liikumisalast välja.
Kõikide tegevuste logi säilitatakse serveri mälukaardile ja sellele on võimalik ligipääseda läbi arvutivõrgu. Samuti on ka võimalik süsteemi hallata üle võrgu, mis teeb halduse oluliselt kiiremaks ja lihtsamaks.
Süsteemi koostamine ja kasutuselevõtt on imelihtne. Vaja on otsustada, mitmele patsiendile on vaja häirenuppe ja mitmes kohas võetakse vastu häireid. Vastavalt sellele tuleb soetada sobilik kogus ATOM häirenuppe ja vastuvõtjaid. Maksimaalne seadmete kogus TREX süsteemis on 64, ehk näiteks 60 ATOM häirenuppu ja 4 TREX piiparit. D-SERVER süsteemis võib häirenuppe olla üle 200. ATOM häirenupud

Juhtmeta õekutsesüsteem koosneb ATOM häirenuppudest, mida võib kanda randmel või paelaga kaelas. Nupp on vee ja tolmukindel. Nupu tegevusraadius on hoonetes umbes 30 meetrit, vabas õhus rohkem. Siis, kui tegevusraadiust on vaja suurendada, saab kasutada "repiitereid"- seadmeid, mis suurendavad leviala. 
Igal ATOM häirenupul on oma unikaalne kood, mille järgi häireteate vastuvõtja teab, kellelt häire tuli. Häirenupu patarei eluiga on keskmiselt 5 aastat.

D-ATOM
Anduriga kutsenupp mis lisaks nupule vajutusega abikutsele võib saata koos kutsungiga ka nupu asukoha (kui süsteemis kasutatakse positsioneerimis andureid) või algatab ise kutsungi kui nupu kandja väljub lubatud alalt (näiteks dementne lahkub oma hooldusosakonnast).


FALL bracelet
Kukkumisanduriga randmenupp tuvastab selle sees oleva kiirendusanduriga inimese kukkumise. Peale kukkumise tuvastamist annab nupp sellest vibraga märku ja eksliku tuvastuse puhul saab selle kandja kutsungi käe raputusega tühistada. Kui tühistamisliigutust ei järgne algatab nupp kutsungi.
Lisaks sellele saab loomulikult kutsungit algatada ka manuaalselt nuppu vajutades. Siinkohal kuvatakse ka kutsungi vastuvõtval piiparil kutsungi tüüp -- kukkumine või abikutse.
WALL seeria (seinanupud)

Seina nuppude seeria sisaldab nii ühe-, kahe- ja kolme nupuga seadmeid kui ka nöörlüliteid tualett- ja pesuruumidesse. Seinanuppudele on võimalik lisada ka kaabli otsas distantsnupp mida saab tuua patsiendile käepärasesse asukohta.
WALL seeria seadmed toimivad 2xAAA  patarei toitel (kestab ligikaudu 3 aastat) ning on paigaldatavad süvistatud montaaži toosi või kaabli karbikusse kui ka pindpaigaldatavalt.D-TREX 2G Häire vastuvõtja (piipar)

Uue põlvkonna häire vastuvõtja (piipar) on suuteline vastu võtma häirekutsutsungeid kuni 255 erinevalt häiresaatjalt. D-TREX piiparit on võimalik kasutada nii väikestes, kui suurtes süsteemides. 
Piiparis on nii valjuhääldi, kui värinalarm. Helitugevus on seadistatav oluliselt valjemaks, võrreldes varasema mudeliga. Samuti on oluliselt mugavamaks tehtud menüü ülesehitust. Seadmel on 32 viimase alarmi mälu. D-TREX 2G kastuab keskkonnasõbralikke ja suuremahulisi LiPo akusid, mida saab laadida ka USB juhtme abil.
Lae alla D-TREX 2G PDF
Lae alla TREX 2G alarm receiver PDF

D-SERVER süsteemikontroller

D-SERVER on õekutsesüsteemi keskne kontroller, mis koondab kõik häireteated ja jagab need erinevatele vastuvõtjatele vastavalt süsteemi seadistustele. Sisenditeks sobivad häirenupud, uksekontaktid ja ka näiteks suitsuandurid. Häire vastuvõtjateks on D-Trex piiparid ja Neo häirekutse telefonid. 
Lae alla D-Server System Overview PDF
Lae alla PDF

REPO repiiter

Juhul, kui ATOM häirenuppude leviala peab olema suurem, siis kasutatakse ATOM repiiterit. Repiiteri abil saab leviala laiendada näiteks hoovialale või või teistele korrustele.

D-Box toiteseade

D-Box toiteseade varustab vooluga D-TECT ja D-Server seadmeid. Ühendatud toiteseade (Power supply) võib olla UPS- see tagab süsteemi toimivuse ka elektrikatkestuse korral. Näiteks 360 Wh UPS varustab 4 D-TECT seadmega süsteemi kokku kuni 12 h. 

Lae alla PDF


Juhtmeta õekutsesüsteemide lisaanduridLiikumisandur

Infrapunakiirgust jälgiv passiivne infrapunaandur võimadlab NEO turvatelefonil saata häire, kui A. keegi liigub, või B. teatud aja jooksul pole liikumist toimunud. Näiteks võib liikumisandurit kasutada korterist väljumise tuvastamiseks. Samuti võib anda häire, kui etteantud aja jooksul (näiteks 24 h) ei ole inimene liigutanud.


Põrandaandur

Põrandaandur tuvastab liikumise põrandal. Tavapäraselt paigaldatakse see andur välisukse ette, et teavitada häirekeskust inimese soovist korterist väljuda. Seda kasutatakse juhul, kui inimesel on raskusi välijaspool korterit enesega toimetulemisel.


Epilepsia andur ja voodiandur

Epilepsia andur tuvastab voodis ebahariliku liikumise. Voodiandur seadistatakse tavaliselt häiret andma, kui hooldatav ei ole läinud õigeaegselt voodisse või ärkab hommikul ebatavaliselt vara.


Ukseandur

Ukseandur teavitab häirekeskust ukse avamisest.


GSM side moodul

Tavapäraselt ühendatakse häiretelefon lauatelefoniliinile. Kui aga kliendil lauatelefon puudub, siis tuleb süsteemi kasutamiseks paigaldada GSM side moodul. Klient peab endale tegema mobiiltelefoniliitumise ükskõik millise mobiiltelefonivõrguga, kelle levi antud piirkonnas on garanteeritud.


Suitsuandur

Autonoomne fotoelektriline suitsuandur töötab 9V toiteelemendiga. Tulekahju korral annab ta lokaalse häiresignaali ja vilgutab tulesid. Lisaks saadab ta häire NEO turvatelefonile või TREX häirevastuvõtjale. Kui seadme patarei saab tühjaks, annab ta sellest märku raadio teel vastuvõtjale ning hiljem ka helisignaaliga. Suitsudetektor on CE märgistusega ja vastab LVD, EMC ja R&TTE regulatsioonidele. Seadmel on VdS heakskiit nr. G 202061


Lae alla juhtmeta õekutsesüsteemide presentatsioon
Lae alla juhtmeta hädaabisüsteemi jaehinnad

Lisainfo saamiseks helistage Meelis Kristelstein, tel. 6831591 või saatke e-kiri meelis.kristelstein@telegrupp.ee


IP põhine õekutsesüsteem Miratel Innova

Miratel Innova on üks maailma esimesi IP tehnoloogia põhiseid õekutsesüsteeme. Innova õekutsesüsteemi saab kasutada ka IP põhise telefonisüsteemina. Süsteemi kasutamine on lihtne ja seda on võimalik laiendada väga suurtele tervishoiuasutustele. Eestis on Mirateli süsteem kasutusel Põhja-Eesti Regionaalhaiglas. 
  • Sobib kasutamiseks kas ühes osakonnas või haiglate võrgustikus
  • Lihtne kasutada
  • Kasutab olemasolevat arvutivõrku- ei vaja eraldi kaabeldust
  • Kasutab hajutatud serveriressurssi
  • Võimalus integreerida GSM telefonide SMS teenusega
  • Laialdased integreerimisvõimalused
  • Tsentraliseeritud varutoiode ja PoE
  • Distantshoolduse võimalus
Lisainfo Miratel toodete kohta: Oliver Riik, oliver.riik@telegrupp.ee, tel: 515 4442


Ascom teleCARE M õekutsesüsteem

teleCARE M on võrgupõhine haiglate või tervishoiuasutuste kommunikatsioonisüsteem. Süsteem on modulaarne ja skaleeritav ning töötab arvutivõrgus. See teeb teleCARE süsteemi paindlikuks, lihtsalt paigaldatavaks ning tulevikukindlaks. 
teleCARE süsteemi saab ühendada erinevate tekstisaatmise ja pager süsteemidega. Õekutsesüsteemi ühendamisel Ascom 9d DECT süsteemiga või telefonijaamaga saab õekutseterminalide ja õdede vahel luua kõneside.