Nutimaja lahendused

Nutikodu teeb elu lihtsamaks. See toimib automaatselt, ei vaja igapäevaset sekkumist, ega reguleerimist. Nutikodu seinad ei ole täis kümneid lüliteid ega ekraane. Nutikodu on eelkõige mugav elukeskkond.

Nutikodu kliima ja kütteautomaatika töötab tähelepandamatult ning mis kõige tähtsam- see ei vaja mingit seadistamist ja reguleerimist. Soovi korral saab nutitelefoniga lülitada sisse suvekodu kütte või jahutuse ning tavapäraselt hoida kulud madalamad. Probleemide korral (veeleke, elektrikatkestus, sissemurdmine) informeeritakse sind automaatselt ning videosüsteemi abil on võimalik otse nutitelefonist vaadata kaamerate pilte. Suurema niiskuse või õhu CO2 liiga suure konsentratsiooni korral suurendatakse ventilatsiooni vaid neis ruumides, kus esinevad probleemid.


Ventilatsiooni, valgustuse, kütte ja jahutussüsteemide juhtimine

Üldjuhul ei vaja kütte, ventilatsiooni ning jahutussüsteemid ühendamist ühtsesse automaatikasüsteemi. Tavapäraselt on need süsteemid varustatud piisavalt hea tootjapoolse automaatikaga. Oluline on süsteemid omavahel reguleerida ja tasakaalustada ning varustada vajalike anduritega. Peale korralikku paigaldust töötavad süsteemid automaatselt ja autonoomselt aastaid ilma probleemideta.   

Valgustuse automaatika lahendamisel tuleks jälgida alljärgnevaid põhimõtteid: 
 - Lülitid peavad olema käiguteede läheduses
- Grupilülitite kasutamisel on oluline mitte kasutada rohkem, kui 2 lülitit ühes raamis. 
 - Ideaalselt peaks iga lüliti asetsema eraldi teistest lülititest, et see oleks kergelt leitav ja käsitletav.  

- Soovi korral võib käiguteede tagasihoidliku öövalgustuse automatiseerida ja ühendada liikumisanduritega.
- Valgustite ja lülitite kaabeldus peaks olema olla tähekujuline, mis võimaldab vajadusel ühendusi kergelt muuta.
- Lülitite ja lampide puhul oleks soovitav kasutada 5 soonelist kaabeldust.
- Elektrisäästu, pikaealisuse ja mugavuse eesmärgil tuleks kasutada eranditult LED valgusteid.

Lukud, valve ja läbipääs

- Mehhaanilised lukud tuleb sarjastada, et ei peaks kaasas kandma kaasas mitmeid võitmeid.
- Mõislik on kasutada turvalisi mootorlukke, mitte ebaturvalisi elektrilisi lukuvastuseid. 
- Kõige mugavam on uste avamiseks kasutada kas olemasolevaid transpordi ühiskaarte või võtmerõnga külge kinnitatavad läbipääsukaarte. 
- Soovi korral võib kasutada sõrmejäljelugejaid näiteks garaaziukse luku avamiseks, siis ei pea sporti tehes midagi kaasas kandma, ukse avamiseks piisab sõrmejälje skanneerimisest.
- Valvesüsteem peab olema suuteline häire korral saatma kasutajale häire andnud anduri info. 
- Valvesüsteemi anduritena on mõislik kasutada PET tüüpi andureid, mis ei anna koduloomade puhul häiret.
- Ukseluku avamine internetiühenduse kaudu on vajalik, kui peres on kooliealised lapsed. Läbipääsu kaardi kaotuse puhul saab kaotatud kaardi süsteemist kustutada ja ukseluku lapsele eemalt avada. Sellise lahenduse puhul tuleb väga suurt tähelepanu pöörata arvutivõrgu turvalisusele. 
- Läbipääsusüsteem peab võimaldama külastusaegade määramist. See võimaldab koristajale määrata ajad, millal on uksi võimalik avada. Muudel aegadel ei ole uste avamine koristaja kaardiga võimalik.