Uudised  

Telegrupp allkirjastas 33 miljoni kroonise lepingu

13.juunil 2007 allkirjastas Telegrupp AS Põhja-Eesti Regionaalhaigla X korpuse nõrkvoolusüsteemide ehitus- ja hoolduslepingu summas 32.7 miljonit krooni. Uus hoone peab kavakohaselt valmima 2009. aasta suvel ning selle kogumaksumus on 1,021 miljardit krooni.
Ehituse peatöövõtja on AS Koger & Partnerid.
„On hea meel tõdeda, et Regionaalhaigla on endiselt riigi prioriteet ning uue korpuse ehituse ettevalmistusse investeeritud kolme aasta töö ja üle 100 miljoni krooni ei ole kulunud asjata,“ sõnas haigla juhatuse esimees Tõnis Allik. „Oleme leidnud selle edukaks lõpuleviimiseks väärilised ja usaldusväärsed ehituspartnerid.“

Hange on oluline seetõttu, et eriosad on üldehitusest eraldatud, ja üldehitajale allutatud, mis tagab eritööde parema kvaliteedi ning samas säästab raha. Lisaks Telegrupi nõrkvoolupaigaldiste lepingule sõlmiti peatöövõtjale allutatud lepingud ka ASiga Eesti AGA meditsiiniliste gaaside süsteemide ehituseks, ASiga Clik ventilatsiooni-, jahutuse- ja küttesüsteemide ehituseks ning ASiga Elektritsentrum elektripaigaldise ja hooneautomaatika ehituseks.

Ehitamist on plaanis finantseerida 750 miljoni krooni ulatuses riigi vahenditest, eelkõige Euroopa Liidu struktuurfondidest ning ca 300 miljoni krooni ulatuses haigla omavahenditest, mis koosnevad valdavas osas Põhjamaade Investeerimispanga laenust.

Põhja-Eesti Regionaalhaigla uus korpus peab kavakohaselt valmima 2009. aasta suvel. Uus hoone on viiekorruseline (sh maa-alune ja tehniline korrus), kus on 29 807 ruutmeetrit põrandapinda. Korpuses leiab asukoha kõrgtehnoloogiline diagnostika.

Uue hoone ehitus on esimene etapp rahvusvahelistele standarditele vastava Mustamäe meditsiinilinnaku rajamisest, kuhu on plaanis aastaks 2012 koondada ka Regionaalhaigla koosseisu kuuluvad Hiiu onkoloogia- ning nahahaiguste keskus, psühhiaatriakliinik ja verekeskus. Regionaalhaigla peab kõrgema etapi haiglana tagama kõrgtehnoloogilise diagnostika ja ravi kahele kolmandikule Eesti elanikkonnast.

Uue korpuse projekti on koostanud arhitektuuribüroo Pluss OÜ ja arhitektuurse lahenduse autoriks on arhitekt Indrek Suigusaar.

Telegrupp AS on nõrkvoolusüsteemide (side- ja turvalahendustele) spetsialiseerunud Eesti kapitaliga ettevõte. Suurimad valminud objektid ja sõlmitud lepingud on Eesti Kunstimuuseumi, Viru Vangla, Pärnu haigla, Lennujaama, Hansapanga ja paljude muude ettevõtete nõrkvoolusüsteemid.
Telegrupi 2007 aasta käibeks kujuneb 100 miljonit krooni ja firmal on kokku 40 töötajat 3 riigis. Telegrupp on olnud kasumlik kogu firma 10 aastase ajaloo jooksul.

Lisainfo: Ivo Remmelg, tel 6800888