Uudised  

Eesti kaitsetööstusettevõtete näidislahing Kevadtormil

Näidislahingus olid kasutusel Telegrupi poolt kommunikatsiooni vahendid.

"Ringvaade" katsetas päästjate sidepidamise võimekust

"Ringvaade" uuris, kuidas on ühe kohvriga võimalik tagada sidet operatiivüksustele üle kogu Eesti ja vaat et isegi üle maailma.

Eesti enim maratone jooksnud mees läks pensionile

04 aprill 2016
Täna on Telegrupis viimane tööpäev Rein Pärnal (75), kes otsustas lõpuks väljateenitud pensionile minna. Tänaseks on ta jooksnud 303 maratoni, eelmisel aastal nendest 42. 

Telegrupi muusikavideo

Telegrupi 19-ks sünnipäevaks tegid Telegrupi töötajad lõbusa video

Telegrupi Rootsi tütar Data Center Technology Sverige AB tegi aastal 2015 hea tulemuse

Terviklikke andmekeskuse lahendusi pakkuv Data Center Technology Sevrige AB tegi Rootsis 2015 aastal positiivse tulemuse. Käive kasvas eelmise aastaga võrreldes 680% 6 miljoni SEK-ni ja kasum 441 tuhande SEK-ni. 

Anna oma hääl ja aita Telegrupil võita Ruban d’Honneur tiitel European Business Awards konkursil!


Telegrupp AS valiti esindama Eestit European Business Awards National Champion ‘Ruban d’Honneur’ tiitli konkursil. Telegrupi videot saab vaadata ja oma häält anda siin: http://www.businessawardseurope.com/vote/detail-new/estonia/15307 
Hääletamine on avatud kuni 26 veebruarini 2016
Enim hääli saanud videole antakse ‘Ruban d’Honneur’ staatus. 

Kõiki videosid saab vaadata siin: www.businessawardseurope.com kus on võimalik valida iga riigi parim.  

Igal aastal valib European Business Awards meeskond 8 kuu jooksul välja kõige edukamad firmad Euroopas, kes kutsutakse iga-astasele konkursile, mida korraldatakse juba üheksandat korda. 2015 aasta kevadel valiti Telegrupp AS välja 33 Euroopa riigi 32000 ettevõtte hulgast kliendi fookuse kategoorias.     


Telegrupp uuendas kvaliteedisüsteemi

Telegrupp uuendas kvaliteedijuhtimissüsteeme ning lisas keskkonnajuhtimissüsteemi.
Kvaliteedijuhtimissüsteem on viidud uusimale 9001:2015 standardile vastavaks.

Uued sertifikaadid on alla laetavad siit:
Kvaliteedijuhtimissüsteem ISO 9001:2015
Kvaliteedijuhtimissüsteem keskkond ISO 14001:2015
Kvaliteedijuhtimissüsteem AQAP 2110:2009


Telegrupi kliendileht 2015-2016

Vastvalminud Telegrupi kliendilehe veebiversiooni saab lugeda ja alla laadida siit.

Loe kliendilehte


Telegrupp on autoriseeritud Airbus Defence and Space partner

17.11.2015 
Täna kirjutas Telegrupp alla koostöölepingu Airbusiga. Leping võimaldab Telegrupil edasi müüa Airbusi tooteid, eelkõige TETRA raadioside seadmeid.

Telegrupp AS on Aruba Networks autoriseeritud partner!

Telegrupp AS võitis European Business Awards National Champion tiitli ja valiti esindama Eestit prestiižikal konkursil. 

Igal aastal valib European Business Awards meeskond 8 kuu jooksul välja kõige edukamad firmad Euroopas, kes kutsutakse igaastasele konkursile, mis korraldatakse juba üheksandat korda.  2015 aasta kevadel valiti Telegrupp AS välja 33 Euroopa riigi 32000 ettevõtte hulgast kliendi fookuse kategoorias.

Koostöö ELIKO Tehnoloogia Arenduskeskusega24. augustil 2015 a. sõlmisid Telegrupp AS ja ELIKO Tehnoloogia Arenduskeskus OÜ koostöö lepingu. Lepingu eesmärk on väja töötada ja katsetada Internet of Things (IoT) riist- ja tarkvaralahendusi SCADA rakendustes kasutamiseks.

HP uuendas Telegrupi partneristaatust

Juulis 2015 uuendas HP Telegrupi partneristaatust uuele tasemele, nüüdsest on Telegrupp "HP EG Silver ServiceOne Enterprise Specialist"Töötaja käsiraamat

07 juuli 2015.
Meeskonnatöö ja suure pingutuse tulemusel on valmis saanud Telegrupi töötaja käsiraamat. Ava see ainult siis, kui sul on 1h vaba aega, sest kui juba oled hakanud seda lugema, siis seda enam käest ära ei saa. 


Eesti Kaitsetööstuse liit valis Mihkel Tammeti Telegrupist juhatuse liikmeks

30 juunil 2015 toimunud EKTL üldkoosolekul valiti liidu juhatusse uued liikmed. 

Telegrupp ehitab TTÜ Mektory satelliidi maajaama

02 juuli 2015.
Tartu tudengid on oma Estcube saatnud orbiidile ja tänaseks on see seal ka oma töö lõpetanud. TTÜ ei saa olla kehvem ja on plaani võtnud ka oma satelliidi ehituse. Telegrupi vaevaks jääb koostöös tudengite ja Raadio- ja Sidetehnika instituudiga maajaam ehitada. 

Telegrupp on Eesti ainuke IBM Software Accreditations sertifikaati omav ettevõte


Lisaks kõrgeimale IBM Premier Business Partner tasemele on alates juunist 2015 Telegrupp AS ainuke Eesti ettevõte, kes omab IBM Software Accreditation sertifikaati!

Telegrupp on Oracle Gold Partner

Oracle on tunnustatud rahvusvaheline infotehnoloogia ettevõtte, kes tegeleb nii tark- kui ka riistvaraliste lahendustega. Alates 27.05.2015 on Telegrupp Oracle GOLD Level Partner. 

Küsi lisa Oracle toodete ja lahenduste kohta romet.rahuoja@telegrupp.ee 

Telegrupp on Äripäeva palgamaksjate topis 368. firma

Värskes Äripäeva 2013 aasta andmete põhjal koostatud parima palga maksjate edetabelis on Telegrupp. 368 kohal 1726 EUR brutopalgaga. 

Telegrupp AS 18. sünnipäevaks valmis videokingitus

Vaata videot siin: Telegrupp 'Call Me Maybe' by Carly Rae Jepsen

Telegrupp sõlmis lepingu Kentima automaatika ja protsessijuhtimistarkvara esindamiseks 

Kentima on üks maailma juhtivaid HMI/SACDA protsessiautomaatika tarkvaraettevõtteid, kelle lahendusi on senimaani integreerinud suured süsteemiintegraatorid nagu ABB jpt. Nüüdsest on Kentima lahendused saadaval ka Eestis. 
 

Täname kõiki Telegrupi seminaril osalejaid!


21. jaanuaril toimund Telegrupp Seminar 2015 oli äärmiselt menukas.

Telegrupp Seminar 2015


Ootame Sind Telegrupi seminarile 21. jaanuaril 2015.


Telegrupp Tartu kontor on kolinud!

Tartu kontori uued ruumid asuvad Võru tn 254. 

HP pikendas Telegrupi Gold Partner staatust

Hewlett-Packard pikendas Telegrupi Gold Partner staatust ka järgmiseks 2015 finantsaastaks. 

Telegrupp on Extreme Networks Platinum Partner

Extreme Networks pikendas Telegrupi Platinum staatust ka järgmiseks 2015 finantsaastaks. 

Extreme Networks ehk endine Enterasys Networks pikendas juunis lõppenud 2014 finantsaasta edukate tulemuste põhjal Telegrupp AS Platinum Partner staatust ka tulevaks aastaks. Extreme Networks toodete kohta saab lisainfot tel. 6800888, e-mail telegrupp@telegrupp.ee

Telegrupp AS laiendab tegevust Skandinaaviasse

Telegrupp AS sõlmis 2014 juuni lõpus kokkulepped 21% osaluse ostmiseks Rootsi firmas Data Center Technology Sverige AB, mis tegeleb andmekeskuse lahenduste müügi ja hooldusega Rootsis. Tehingu maksumust pooled ei avalda. Ettevõte on tegutsenud Rootsi turul juba alates aastast 2010. Tegemist ei ole finantsinvesteeringuga, vaid Telegrupp panustab aktiivselt ka tööjõu ja oskusteabega. Esimene ühishange konteiner andmesidekeskuse ostule võideti juba enne osaluse ostu.

Telegrupi lahendus pälvis Tunnustatud Turvalahenduse tiitli

22. mail 2014 toimunud turvakonverentsil sai Telegrupp AS Eesti Energia Õlitööstuse AS automaatse fiiberoptilise kaabliga tulekustutussüsteemi lahenduse eest Tunnustatud Turvalahendus 2013 tiitli

Telegrupp on IBM Premier Business Partner

Alates 26 märtsist 2014 on Telegrupp IBM Premier Business Partner. 

Telegrupp astus Turvaettevõtete liidu liikmeks

Seoses Eltroni aktsiate ostuga astus Telegrupp AS 13. veebruaril 2014 Eesti Turvaettevõtete liidu liikmeks. 

Telegrupp Äripäevas

Jaanuaris ostis Telegrupp AS varasema koostööpartneri Eltron ASi, lootes suurendada tehinguga turvatehnika paigalduse valdkonnas turuosa, mis turvaettevõtete liidu andmetel võib küündida 11%ni kirjutab 31.01.2014 Äripäev
Äripäeva artikkel

Telegrupp AS ostis Eltroni aktsiad

07.01.2014. Telegrupp AS ostis Eltroni aktsiad. 1990. aastal asutatud Eltron jätkab olemasolevate klientide teenindamist ja keskendub edaspidi peamiselt konsultatsiooni ja inseneribüroona tegutsemisele.

Telegrupi uus kliendileht

Valminud on Telegrupi kliendileht, mis võtab kokku aasta olulisemad uudised. Kliendilehest leiab Telegrupp AS juhatuse esimehe tänusõnad klientidele, artikli Telegrupi tootearenduse ja süsteemiintegratsiooni valdkonnast ja mõnedest uutest valminud toodetest, artiklid videovalvest, sidelahendustest ning kokkuvõtte olulisematest 2013 aasta valminud objektidest. 

Telegrupp on nüüd Eesti ainuke IBM turvatarkvara partner

Alates 31. okt 2013 on kinnitatud Telegrupp AS partnerstaatuseks IBM turvatarkvara partner (IBM Systems Software: Security). 

Telegrupi HP partnerlusstaatus on uuendatud

Alatest 1. nov 2013 on kinnitatud Telegrupp AS partnerstaatuseks HP Kuldpartner (HP Gold Partner) mis katab järgmised kvalifikatsioonid:
   HP Gold Partner - PPS Hardware;
   HP Silver Networking Specialist;
   HP Silver ServiceOne Enterprise Specialist

Enterasys ja Extreme Networks teatasid ühinemisest

Extreme Networks ostab kõik Enterasys Networks aktsiad 180 miljoni dollari eest. 

Telegrupp AS 2013 poolaasta tulemused

2013 I poolaasta käive kasvas eelmise aasta sama ajaga võrreldes 13% 5,56 miljoni Euroni. Kasum kasvas eelmise aasta sama perioodiga võrreldes 116% 611 tuhande Euroni. 

Telegrupp on ametlik Milestone Systems videovalve lahenduste edasimüüja

Milestone on Eestis hästi tuntud avatud platvormi videovalve tarkvara, mis võimaldab ühes süsteemis kasutada enam, kui 1500 erineva tootja kaamerat ning 200 erineva tootja enkoodrit. Telegrupis on Milestone Advanced Certified insenerid, kes teostavad ka kõige keerukamaid videovalve lahendusi

IPCentrexist on valminud ettevõttesisene (on-site) lahendus

Paljudel klientidel on olnud soov kasutada IPCentrexit mitte pilvlahendusena, vaid ettevõttesisese lahendusena. Nüüdsest on see võimalik. Kompaktse telefonijaamaga IPCall on võimalik ühendada SIP telefoninumbrid rohkem kui 50 erinevast riigist  ja süsteem suudab teenindada kuni 300 üheaegset kõnet. Uudsel VoIP lahendusel puuduvad liikuvad osad (ventilaatorid) ja vajadusel saab selle varustada sisseehitatud varutoitega.  

IBM tunnustas Telegruppi "Tubli tegija 2012" tiitliga

IBM 30. jaanuaril vesilennukite angaaris toimunud partnerite tänuüritusel tunnustas IBM Telegruppi Tubli tegija tiitliga. 

Bureau Veritas sertifitseeris Telegrupi kvaliteedisüsteemiLloyd’s Register EMEA Eesti filiaali poolt väljastatud eelmise kvaliteedisertifikaadi kehtivus lõppes detsembris 2012 ja uue kvaliteediauditi tegi uus partner Bureau Veritas.


Vaegkuuljate lahendused

Telegrupp paigaldas Eesti esimese IEC60114:8 standardile vastava vaegkuuljate induktsioonsilmuse ja sellega kaasneva lahenduse.

Telegrupile väljastati Fluoritud gaaside kätlemisluba

Vastavalt Euroopa Komisjoni määrusele peavad ettevõtted fluoritud kasvuhoonegaaside kätlemiseks omama käitlemisluba. Fluoritud gaase võivad sisaldada paiksed tuletõrjesüsteemid. 

Haldus-, läbipääsu- ja turvasüsteem NEDAP

Huvitaval kombel arenevad valvesüsteemid aeglasemalt kui internetiga seotud valdkonnad. Enamus tänapäeval müüdavaid ja paigaldatavaid häire- ja turvasüsteeme on loodud muutumatu, 20 aastat vana arhitektuuri peal. Internetiga ühendatakse need seadmed eraldi IP moodulite abil.

Naps Solar tootmisinfosüsteem

Telegrupi insenerid teoostasid Naps Solari tootmisinfosüsteemi integratsiooni. 

Telegrupp on Univox esindaja Eestis.

Telegrupp müüb, paigaldab ning projekteerib vaegkuuljatele mõeldud induktsioonsilmuseid.

Telegrupp on Samsungi partner

Telegrupp sõlmis koostööleppe Lõuna-Korea suurkontserni Samsungiga. 

Telegrupp on suurim BOSCH turvasüsteemide partner

2012 esimese 5 kuu seisuga on Telegrupp AS saanud käibe põhjal suurimaks Bosch turvasüsteemide müüjaks nii Eestis kui ka kogu Baltikumis.

Telegrupil krediidireiting on AAA tasemel

Krediidiinfo, rahvusvaheline Experian grupi ettevõte, uuendas Telegrupi krediidireitingu 2011 aastal olnud AA tasemelt 2012 aastal AAA tasemele. 

Telegrupp 2011 majandustulemused

2011 oli Telegrupi jaoks edukas. Auditeerimata majandusaasta aruande põhjal on käive 9 miljonit EUR (kasv 30%) ja kasum 0,88 miljonit EUR (kasv 9%).  

Verax Systems ja Telegrupp sõlmisid partnerlepingu

Telegrupp on alates tänasest Verax System autoriseeritud partner. Partneristaatus võimaldab müüa Veraxi tooteid ning pakkuda toodetega seotud teenuseid Eesti ja lähiriikide telekommuniatsiooniettevõtetele. 
 

Telegrupp on alates 2012 aastast Novell hõbepartner

Novell on ilmselt maailma vanim (ja tuntuim) võrguserverite tarkvara tootja. Alates käesoleva aasta algusest sai Telegrupist Novelli hõbepartner

Telegrupp erinevates Äripäeva edetabelites

Telegrupi tegevuse ajaloo jooksul on firma tegevusvaldkonnad kogu aeg olnud samad, ehk siis arvuti-, side- ja turvalahendused. Seda aga saab kvalifitseerida mitmel erineval moel. Nii ongi Telegrupp esinenud nii ehituse, telekommunikatsiooni kui arvutifirmade edetabelites. Vaata tabelit

IT Kolledži aasta toetajaks sai Telegrupp AS

Eesti Infotehnoloogia Kolledži lõpuaktusel nimetati 2010. aasta toetajaks Telegrupp AS. Telegrupp kinkis IT Kolledžile Hewlett-Packardi toel kaasaegsed arvutivõrkude laboriseadmed.

Telegrupp suurendas põhikapitali seoses Euro tulekuga

Telegrupi uus põhikapital on nüüd 85 200 EUR varasema 1 332 500 krooni asemel. 

Telegrupp 2011 I poolaasta tulemused

Telegrupi esimese poolaasta äritulud kasvasid 74% võrreldes eelmise aasta sama ajaga, 2,4 miljonilt eurolt 4.2 miljoni euroni. 

Telegrupi koostööpartner Ascom ostis Telegrupi koostööpartneri Miratel kõik aktsiad.

Ascom Holding AG ostis 1.7.2011 Miratel Oy kõik aktsiad. Miratel ja Ascom Finland ühinevad üheks firmaks 2011 augustis.

Telegrupis on nüüdsest 60 töötajat

Eelmisel aastal ületati 50 töötaja piir, kuid seoses mitmete uute projektidega on töötajate arv suurenenud veel 10 töötaja võrra.  

Telegrupp otsib omale büroohoone ehitamiseks kaasinvestore


2009 aastal, kinnisvaraturu madalseisus soetas Telegrupp endale Tallinna kõige kuumemas, Ülemiste liiklussõlme piirkonnas Töökoja 3 krundi, kuhu kerkib kaasaegne büroo/lao ja tootmishoone. Krunti piiravad ühelt poolt Veerenni tänav ja külgedelt renoveeritav Järvevana tee ning Tehnika tänava pikendus, mis Ülemiste liiklussõlme renoveerimise käigus ühendatakse Peterburi teega. 

Telegrupp sõlmis müügilepingu videovalve serverlahenduste tootjaga Exacqvision

Erinevalt kõikidest alternatiivsetest tarkvaradest saab selle firma tooteid kasutada lisaks Windows operatsioonsüsteemile ka Apple MacOS X ja Linux arvutites. Kõige atraktiivsem on aga võimalus videopildi kiireks jälgimiseks Apple iOS ja Android nutitelefonides ja tahvelarvutites

Telegrupp 2010 aasta auditeerimata tulemused

Telegrupi käive ja kasum püsisid 2009 aasta tulemusega samal tasemel. 

Telegrupi IpCentrex pürgib parima e-teenuse tiitlile

2011. aasta Eesti parima e-teenuse konkursile on e-äri kategoorias esitatud IpCentrex. See on Telegrupi välja töötatud lahendus, mis võimaldab ettevõtetel oluliselt optimeerida oma sidekulusid. 

Telegrupi tipptasemel võrguseadmete labor võimaldab testida universaalseid arvutivõrkude lahendusi.

Telegrupp on loonud maailma juhtivate IT firmade seadmete baasil labori, mis võimaldab testida ja katsetada erinevate tootjate seadmete koostööd ja andmeside erilahendusi. Laboris on seadmed firmadelt Cisco, Enterasys Networks, HP ja IBM.  

IT Kolledži labor saab uued tipptasemel võrguseadmed

Reedel, 17. detsembril 2010 kell 12.00 toimub IT Kolledži arvutivõrkude laborile uute võrguseadmete üleandmine. Telegrupp AS kingib Hewlett-Packardi toel kolledžile ligi  400 tuhande krooni eest uue ajastu arvutivõrkude tipptehnikat. IT Kolledži võrgulaboris omandavad võrguadministraatori oskusi IT Kolledži tudengid ja täiendõppurid. Kingitud tehnika aitab täiendada rahvusvahelisel tasemel nii traadiga- kui ka traadita arvutivõrkude alast väljaõpet.

Telegrupp sai Avaya Connect Partner taseme staatuse

Avaya Connect Partner level staatus antakse autoriseeritud partneritele nende müügiedu ja märkimisväärse kompetentsuse põhjal. 

TM artikkel IPCentrex kõneteenuse kohta. Nov. 2010

Glen Pilvre kirjutas novembrikuu Tehnikamaailmas hea ülevaate, miks IPCentrex  lahendus on hea, milleks seda kasutada ja millised omadused sellel on. 

Telegrupi töötajate arv üle 50

Eesti ettevõtete määratluse järgi on Telegrupp nüüdsest keskmise suurusega ettevõte.

Avatud on VoIP seadmete pood

Avasime oma telefonilahenduste kodulehel telefoniseadmete veebikaupluse

Telegrupp võitis sadamate videohanke

Saarte Liinide poolt korraldatud Kuivastu, Virtsu, Rohuküla ja Heltermaa sadamate turva ja läbipääsusüsteemide hanke võitsid Telegrupp ja Hansab ühispakkumisega.  

Välisminister tänas Telegruppi

Välisminister Urmas Paet saatis Telegrupile tänukirja seoses NATO välisministrite mitteametliku kohtumise korraldamisega. Telegrupp ehitas ja tarnis arvutivõrgulahendused.

Telegrupp AS 2009 aasta majandustulemused

2009 aastal oli Telegrupp AS käive 109 miljonit krooni ja kasum 9,4 miljonit krooni 

Muudatused Ascom toodete müügistruktuuris

Telegrupi toodete ja teenuste info  on nüüdsest kättesaadav telegrupp.ee veebilehelt ja sellega seoses suleti ascom.ee domeen. Ascomi toodete hooldust ja müüki see muudatus ei mõjuta. 

Telegrupp kvaliteedisüsteem on sertifitseeritud ISO 9001:2008 järgi

Telegrupp on sertifitseerinud oma juhtimise kvaliteedisüsteemi vastavalt uuele standardile ISO 9001:2008

HP pikendas Telegrupi kuldpartneri staatust ka 2010 aastaks

Alates 1 novemgrist 2009 on Telegrupp HP 2010 Gold Prefferred Partner Programmi liige

Telegrupp AS liitus jäätmete käitlemise organisatsiooniga EES-Ringlus

MTÜ EES-Ringlus on loodud elektri- ja elektroonikaseadmete ning patareide ja akude tootmise ja müügiga tegelevate ettevõtjate poolt neil lasuvate tootjavastutuse kohustuste täitmiseks. Ühing loodi 16.02.2005 28 EE-seadmete tootja/maaletooja poolt.

Telegrupp sai Kommunikatsiooni ja IT ettevõtete edetabelis 6. koha

EAS, Kaubandus-Tööstuskoja ja Tööandjate keskliidu poolt koostatud Eesti Ettevõtete Konkurentsivõime edetabeli 2009 üldarvestuses saavutas Telegrupp 72. koha. 

Elisa sõlmis Telegrupiga IPCentrex teenuse osutamise lepingu

Alates 2009 maikuust on IP Centrex teenus kättesaadav ka Elisa klientidele. 

Telegrupp AS 2008. aasta majandustulemused

Telegrupp 2008 aasta käive oli 148,4 miljonit krooni ja kasum 14,2 miljonit krooni.

Telegrupp sai 2008 Telekommunikatsiooniettevõtete topis 6. koha.

Äripäeva 2008 TOP võitjaks tuli EMT. Kuuenda kohaga edestas Telegrupp Elisa Eesti AS ja jäi maha Elionist ja Tele2-st. 

Maailma suurim tehnoloogiafirma tunnustas Telegruppi

Telegrupp on alates 1. novembrist Hewlett Packard eelistatud kuldpartner 2009

Telegrupp osaleb konkursil Entrepreneur of The Year 2008

Ernst & Young Baltic ASi juhtivkonsultant Tarmo Toigeri sõnul on Entrepreneur Of The Year (EOY) on pikima traditsiooniga ja geograafiliselt kõige ulatuslikum rahvusvaheline konkurss ettevõtjatele.

Telegrupp AS võitis Siseministeeriumi hanke: Raadioterminalide paigaldamine päästesõidukitele

Kui siiamaani võis tihti juhtuda, et eri ametkondade vahelist sidepidamist korraldati mobiiltelefonidega, siis Tetra professionaalse raadiosidevõrgu juurutamisega saavad kõik Eesti valve, pääste, turva, kiirabi jm ametkonnad omale kasutusse ühe ühise süsteemi. 2008 aasta augustis välja kuulutatud päästesõidukitele raadioterminalide paigaldamise hanke võitis AS Telegrupp.

Eesti Rahvusringhääling ostab mobiilse HDTV ülekandejaama

10 juulil 2008 teatas Eesti RahvusRinghääling uue mobiilse HDTV ülekandejaama riigihanke võitja. Konkursil osales 9 pakkujat ja võitjaks kuulutati Telegrupp AS tütarfirma Hannu PRO Tallinn poolt pakutud ja koostöös Thomsoniga välja töötatud lahendus. ERR ostab endale Baltikumi esimese laiendatava treiler tüüpi OB VAN ülekandejaama, mis võimaldab teha kõrgresolutsiooniga saateid 16 HD kaameraga.

Telegrupp 2008 esimese poolaasta majandustulemused

Telegrupp ASi 2008 esimese poolaasta käive oli 73 miljonit krooni ja tulumaksueelne kasum 4,4 miljonit krooni. 2007 aasta esimese poolaasta käive oli 43 miljonit krooni ja tulumaksueelne kasum 7,6 miljonit krooni. 2007 aastaga võrreldes kasvas 2008 aasta käive 68% ja kasum kahanes 41%.

Tegevuskulud vähenesid 6% ja kogu ettevõtte palgakulud kasvasid 31% seoses töötajate arvu kasvu ja palkade tõusuga. Kulud autokütusele kasvasid eelmise aastaga võrreldes 77%.

Telegrupp tegeleb kvaliteetsete arvuti, side ja turvalahenduste müügi, paigalduse ning hooldusega. Firma Tallinna, Tartu kontorites töötab kokku 43 inimest.

Telegrupp võitis häirenupusüsteemi riigihanke

Telegrupp võitis Tallinna Linna Sotsiaal- ja Tervishouiameti poolt korraldatud riigihanke häirenupusüsteemi laiendamiseks. Riigihanke maksumus on kokku 450334 krooni, mis on algselt eelarves kavandatud 1,1 miljonist kroonist märksa vähem. Jagades kogumaksumuse kahe aasta peale, tuleb ühe inimese kohta kuu kuluks 188 krooni, mis on mitu korda vähem, kui GSMvalve poolt pakutud 500 või 1500 krooni kuus. Turvatelefonide iga on aga palju pikem ja nende kasulik iga on 5-10 aastat, mis teeb nende kulu veelgi madalamaks.

Telegrupp 2007. a majandustulemused

Telegrupp ASi 2007. aasta auditeerimata käive oli 114 miljonit krooni ja tulumaksu eelne kasum 12,7 miljonit krooni. Võrreldes 2006. aastaga kasvas käive 47% ja kasum 97 %. Investeeringuid vähenesid eelmise aastaga võrreldes 85%, 679 tuhande kroonini.
Telegrupi 2006 aasta käive oli 78 miljonit krooni ja tulumaksueelne kasum 6,4 miljonit krooni.

Enim suurenesid kulud ostetud teenustele, töövahenditele, tööjõule, täiendõppele ja transpodile, suurim müügitulu kasv tuli ühendusesisesest käibest.

2007 aastal ületas ettevõte aastakäive esmakordselt 100 miljoni piiri.

Telegrupp tegeleb arvuti, side ja turvalahenduste müügi, paigalduse ning hooldusega. Firma Tallinna, Tartu kontorites töötab kokku 42 inimest.

Telegrupp sai Cisco Select Certified Partneri staatuse

IT võrgulahenduste spetsialist Telegrupp sai veebruaris 2008 Cisco Select Certified Partneriks. Partneristaatuse saamiseks läbisid mitmed Telegrupi spetsialistid koolitused Cisco andmesidelülitite, ruuterite, turvalahenduste ja lisaväärtusteenuste alal.

Telegrupi klientidele, kes kasutavad Cisco lahendusi on nüüd Cisco toodete tugi ja hooldus paremini kättesaadav. Samuti annab partneristaatus riigihangete korral võimaluse teha paremaid hinnapakkumisi.

Cisco Select Certified Partneri programm asendab varasema SMB Select Marketing Programmi.

Telegrupi veebilahenduse uuendamine

Telegrupp plaanib oma hallatavad veebilehed viia üle uuemale ja kaasaegsemale sisuhaldustarkvarale. Hetkel tutvume võimalike lahendustega. Uuendamisega loodame valmis saada 2008 märtsi lõpuks või pisut hiljem.

Telegrupi käive üle 100 miljoni

Telegrupi käive ületas 2007 a. detsembris esimest korda 100 miljoni krooni piiri. Aastakäibeks oodatakse 115 miljonit krooni. Telegrupp tegeleb arvuti-, side- ja turvalahenduste müügi ning paigaldusega. Firma on Eesti turul tegutsenud juba üle 10 aasta ja selles töötab kokku 42 inimest. Telegrupi kõige olulisemaks objektiks käesoleval aastal on Viru Vangla nõrkvoolusüsteemide peatöövõtu hange, mille maht on üle 75 miljoni krooni. Viru Vangla ehitusel on Telegrupi olulistemaks allhankijateks G4S ja Hotronik.

IPCentrex VoIP telefonilahendus toetab Nokia Äriklassi mobiiltelefone.

Telegrupp testis ja tunnistas Nokia sisseehitatud WiFi- toega Nokia äriklassi telefonide ühtesobivust IPCentrex lahendusega. Toetatud on järgnevad mudelid: Nokia N95, N93i, N91, N81, N80, E90, E70, E65, E61, E60, E51, 9500 ja 9300. Nende telefonidega saab kasutada IPCentrex telefonijaama teenust mistahes avalikus WiFi võrgus. See võimaldab kontoris loobuda olemasolevatest juhtmevabadest Dect telefonidest. Nii saab kasutada ühes mobiiltelefonis nii mobiilinumbrit, kui fiksnumbrit. Kusjuures fiksnumber töötab kõikjal, kus on olemas juhtmeta arvutivõrk.

Äripäev unustas Telegrupi IT firmade ja Telekommunikatsioonifirmade TOP-st välja.

Telegrupp jäi ajalehe Äripäev poolt 2006 aasta andmete põhjal koostatavast IT ja Arvutifirmade ning Telekommunikatsioonifirmade TOP-ist välja, kuigi varasematel aastatel on Telegupp jõudnud päris tublide tulemusteni. Nii kasumi kui käibe suuruse poolest oleks Telegrupp jõudnud 14-15 kohale Eesti IT ettevõtetest ja 10-11. kohale Telekommunikatsiooniettevõtetest. Telegrupi 2006 aasta käive oli 72 miljonit krooni ja maksueelne kasum 6,4 miljonit krooni

Telegrupp on Ettevõtluse auhinna nominent

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse, Eesti Kaubandus-Tööstuskoja ja Eesti Tööandjate Keskliidu poolt korraldataval ettevõtluse auhinna konkursil arvati Telegrupp tootega IPCetnrex Innovaator 2007 nominentide hulka. See on Telegrupile esimene nii kõrge auhind ja kahtlemata on see suureks tunnustuseks firma töötajate poolt tehtud arendustööle. Telegrupp on toodet arendanud juba ligi 4 aastat ning see on äramärkimist leidnud ka rahvusvaheliselt. 2007 aasta jooksul on Telegruppi kutsutud mitmel korral väliskonverentsidele lahendust tutvustama. IPCentrex, ehk virtuaalne telefonikeskjaam on ettevõtte telefoniside rendilahendus, selle kasutuselevõtt vabastab ettevõtte tülikast telefoni kodukeskjaamaga askeldamisest. Telefonijaama, ehk PBX ei pea firma enam ostma. Kõik omadused, mida firma oli harjunud kasutama telefonikeskjaamaga, saab nüüd kätte praktiliselt tasuta, vaid kõneside kuumaksu eest. Telefoniaparaatidena kasutatakse standardseid VoIP telefone. IPCentrex lahendust müüb Eestis edasi Elion Ettevõtted, Elisa ja Tele 2. Lisainfot toote kohta leiab aadressilt http://mipc.telegrupp.ee 

Telegrupi ja Elioni ühistoode IPCentrex üliedukas.

Kevadel Elioni ja Telegrupi koostöös klientidele kättesaadavaks tehtud toode IPCentrex on edukalt läbinud põhjalikud testid esimeste klientidega. Kasutajatestide käigus likvideeriti kõnekvaliteedi probleemid ja viimistleti süsteemi iseteeninduskeskkonda. Testklientide hulgas oli jäätmesorteerimisfirmasid, tervishoiuettevõtteid ja teenindusettevõtteid. Peale testperioodi lõppu on kõik kliendid soovinud sõlmida ka lepingud teenuste kasutamiseks. Üllatuslikult on kõige menukamaks kujunenud IPCentrexi telefonisidelahenduse juures kõnesalvestusteenus ja Kõnekeskus Call Center. Teenuse käive on kasvanud iga kuu ligi 2 korda.

Telegrupp allkirjastas 33 miljoni kroonise lepingu

13.juunil 2007 allkirjastas Telegrupp AS Põhja-Eesti Regionaalhaigla X korpuse nõrkvoolusüsteemide ehitus- ja hoolduslepingu summas 32.7 miljonit krooni. Uus hoone peab kavakohaselt valmima 2009. aasta suvel ning selle kogumaksumus on 1,021 miljardit krooni.
Ehituse peatöövõtja on AS Koger & Partnerid.

Telegrupp AS ja Elioni Ettevõtted koostöös valminud toode IPCentrex on nüüd Elioni teenusena kättesaadav.

IPCentrex lahendus on loodud IBM, Thomson Telecomi, Cirpack, Enterasys Networks uusimate IP võrgu tehnoloogiate baasil. Telegrupp alustas innovaatilise IPCentrex toote arendust juba üle 3 aasta tagasi ning sai selle arendamisel tehtud teadus- ja arendustööde finantseerimiseks abi ka EAS-lt. Väga suur osa sellest lahendusest on arendatud Eestis Telegrupi poolt. IPCentrex lahenduse väljatöötamise lähtekohaks oli, et uuele VoIP lahendusele üleminekuks peab olema hea põhjus. Ettevõtete jaoks on ülimalt oluline, et see funktsionaalsus, mis neil on täna kättesaadav uusimate telefonikeskjaamadega (PBX) peab olema toetatud ka IPCentrex lahenduse poolt. Oluline on see, et nüüdsest pole enam vaja soetada telefonijaama, vaid kõik need omadused saab firma oma kasutusse vaid operaatorilt IPCentrex liinid tellides. See võimaldab paremini planeerida firma finantsvahendeid ning vabastab ettevõtte suurte finantsinvesteeringute vajadusest. Ettevõte saab uusima tehnoloogia oma kasutusse vaid ostes või rentides standardsed VoIP telefoniaparaadid.

MobileIPCentrex ettekanne IEC C5 World Forum 2007 konverentsil Milanos.

Telegrupp AS juhatuse esimees Ivo Remmelg esineb ettekandega 26-29 märtsil toimuval C5 World Forumil. See on teadmiste arengule suunatud konverents, mis toob kokku tipptaseme juhid valdkonna juhtivatest ettevõtetest. C5 (Customer-Centric-Converged Communication and Content), vana nimega 21. sajandi kommunikatsioonifoorum on infokommunikatsiooni tehnoloogia (IKT) üks kõige prestiizikamaid sündmusi. Konverentsi läbivaks teemaks on järgmise põlvkonna IKT lahendused ja teenused ning neid võimaldavad fiks- ja mobiilvõrgu arhitektuur ja tehnoloogiad.

Telegrupp teeb ettekande konverentsil IP Voice Meeting 2007 Lissabonis 14.-15.3.2007

Rahvusvahelisel VoIP/IP Telefoniside üritusel esinevad üle 30 tipptegija nagu Steve Johnson, SIP-Forum juhatuse liige, ning Jaroslaw Ponder, ITU poliitika analüütik. Valdkonna tipptegijad kogunevad kolmandat korda toimuvale üritusele Portugalis, et arutleda VoIP ja Wireless VoIP (wVoIP) teemadel. Konverentsil esineb 20 minutilise ettekandega Telegrupi (www.mobileIPCentrex.com) esindajana Ivo Remmelg.

Telegrupp 2006 majandusaasta tulemused.

Telegrupp 2006 aasta käive oli 78 miljonit krooni ja puhaskasum 5,2 miljonit krooni. Võrreldes 2005 aastaga kasvas kasum 138%. Käive suurenes vaid 700 tuhande krooni võrra. 2007 aastaks prognoosib firma käibeks 90 miljonit krooni ning kasumi püsimist 2006 aasta tasemel.

Telegrupp võitis Riigi Kinnisvara korraldatud Erandmenetlusega riigihanke Viru Vangla nõrkvoolusüsteemide ehitamiseks.

Kokku ligi 16-l hektaril paiknev 1000 kohaline Viru Vangla ehitus valmib 2008 aasta jooksul. Projekti peatöövõtja on Merko Ehitus.

Telegrupp avas Brüsselis harukontori

12.09.2006
Sellest nädalast töötab Brüsselis Telegrupi harukontor, mis tegeleb rahvusvaheliste suhetega VoIP lahenduste alal.

GSMduo testkasutuseks avatud

Telegrupp AS avas täna testkasutuseks era ja äriklientidele mõeldud VoIP teenuse GSMduo. Statistika näitab, et tavatelefonivõrgu abonentide arv kahaneb ja mobiiltelefonikasutajate arv kasvab. Maailmas on juba üle 2 miljardi mobiiltelefonikasutaja. Arenenud riikides on igal ühel taskus mobiiltelefon. Kuna kõik inimesed on mobiiltelefonil kättesaadavad, siis puudub sisuliselt vajadus tavatelefoni järele. Ainsad põhjused, miks tavatelefoni siiski kasutatakse on odavam hind, ning ettevõtetel ka ladusam siseneva kõneliikluse juhtimine ning mugavamalt kasutatavad telefoniaparaadid.

Cayin Technology and Telegrupp Extends Digital Signage Applications into Art Museum. Taipei, July 05, 2006

Kumu Art Museum, newly open art museum in Estonia has chosen Telegrupp and Cayin Technology digital signage solution to offer the museum and artists an innovative way to communicate and express creativity.

Thomson-Powered Fixed Mobile Convergence Arrives in the Baltics

Estonian Service Provider Telegrupp set to launch one of the world’s richest fixed-mobile services for businesses thanks to Thomson’s Cirpack Mobile IP Centrex solutions

Pressiteade: Tegevjuhid ostsid Merko Ehituselt Telegrupi aktsiad välja

15.06.2006 viidi Telegrupi juhtkonna ja Merko Ehituse poolt lõpule Telegrupi aktsiate ostu-müügitehing, mille käigus vahetasid omanikku kokku 25784 aktsiat. Tehingu tulemusena suurenes Kari Lorvi osalus 45%-ni, Ivo Remmelga osalus 35% ning Indrek Olkoneni poolt kontrollitav osalus 20%-ni. Juhatuse esimehe Ivo Remmelg'a sõnul oli tegemist juhtkonna poolse aktsiate ostupakkumisega, millega Merko nõustus.

2005 aasta käive kasvas 17%

2005. aastal kasvas AS Telegrupp käive 17% 77,3 miljoni kroonini. Tulumaksueelne kasum kasvas 4,7% 3,4 milj kroonini. Telegrupi Tallinna ja Tartu kontorites töötab kokku 35 töötajat.

Telegrupp AS sai uued omanikud.

2005 a. viimasel päeval müüsid Comliet UAB oma 55% osaluse ning Merko Ehitus 14% osaluse Telegrupis. Telegrupi uuteks omanikeks on Telegrupi juhatuse esimehe Ivo Remmelg poolt kontrollitav ettevõte 28%, Telegrupi töötaja Kari Lorvi poolt kontrollitav ettevõte 25%, juhatuse liikme Indrek Olkonen poolt kontrollitav ettevõte 16% osalusega. Merko Ehitus AS on endiselt osanik 31% osalusega.

Telegrupp AS astus ITL liikmeks. 2005 detsember.

Telegrupp hakkab osalema Eesti Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liidus kahes valdkonnas: SUHTED JA ARENG ning ELEKTROONILINE SIDE. Lisainformatsioon ITL kohta saab www.itl.ee veebilehelt

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS) toetab Telegrupi arendustegevust kuni 8 miljoni krooniga.

Telegrupp AS poolt väljatöötamisjärgus olev teadus- ja arendustegevuse projekt I-Call sai EAS toetust ligi 8 miljonit krooni. Projekti kogumaksumuseks on 11 mijonit krooni ja see kestab kuni 2006 aasta detsembrini.

Jälgides arengutrende, kus fiksvõrgud kaotavad turuosa mobiilsidele ning kus ettevõtted soovivad saada VoIP sidelahendusi on toob Telegrupp turule fiksvõrgu ja mobiilside integreeritud lahenduse. Projekti raames loodaval tootel on mitmeid eeliseid võrreldes traditsiooniliste lahendustega:

 • Toode seob Mobiilside ja VoIP kõned andmesidevõrkudes ühtsena hallatavaks tervikuks.
 • Võimaldab välismaal helistada koduvõrgu hinnaga, ilma roamingtasusid maksmata.
 • Loob ühtse, üle IP võrkude toimiva VoIP sidelahenduse mitme harukontoriga ettevõttes.
 • Vähendab mobiilsideoperaatorite kulutusi võrkude väljaehitamise linnapiirkondades.
 • Sidelahendus jõuab esimeste soovijateni 2006 aasta jooksul mobiilsideoperaatorite kaudu.

  Lisainformatsioon telefonil: Ivo Remmelg +3725042706 ja www.MobileIPCentrex.com

  Telegrupp AS saavutas Eesti IT firmade TOP101-s 22 koha.


  Arvutifirmade TOP koostati ettevõtete 2004 aasta andmete põhjal. Käibe kasvu võrdluses jagas Telegrupp firmaga Essen RFK 11.-12. kohta. Telegrupp AS oli 66 miljoni krooniga suuruselt 17. IT valdkonnas tegutsev ettevõte Eestis.

  Aasta Positsioon
  edetabellis
  2004 22
  2003 56
  2002 5
  2001 14

  Telegrupp AS VoIP side arendustööd tutvustav veebisait www.MobileIPCentrex.com on avatud.

  Telegrupp AS on arendanud MobiilIPCentrex sidelahendust alates 2003 aasta detsembrist. Nüüd oleme avanud ka meie arendustööd tutvustava veeblehe aadressil www.MobileIPCentrex.com. Koostöös kohalike sideoperaatoritega jõuab valmis toode turule 2006 aasta jooksul. Lisainformatsioon tel. 6800888 (Ivo Remmelg)

  Alates 13 juuli 2005 on Telegrupp uuel aadressil:

  Tartu mnt 63, 10115, Tallinn. "Marati maja" AU TÖÖLE reklaami juures. Sissepääs Tartu mnt. poolselt küljelt. E-maili aadressid, telefoni ja faksinumbrid jäävad samaks.

  Telegrupp AS 2004 aasta tulemused

  2004 aasta käibeks kujunes 65,95 miljonit krooni ja maksudeeelseks kasumiks 3,24 miljonit krooni. Kuna 2004 aastal maksti dividende, siis peale tulumaksu tasumist jäi puhaskasumiks 2,3 milj krooni. 2004 aasta lõpu seisuga töötas Telegrupis 37 inimest.

  Ettepanekud firma tegevuse arendamiseks

  Nüüdsest on võimalik Telegrupi kodulehel firma äritegevuse arendamiseks ja klienditeeninduse parandamiseks teha ettepanekuid. Ettepanekuid saavad teha nii kliendid kui ka Telegrupi enda töötajad. Iga ettepaneku tegijaga võetakse ühendust. Parima(te) realiseeritud ettepaneku(te) autorid saavad rahalise preemia. Ettepanekuid saab sisestada aadressil: www.telegrupp.ee/ettepanekud

  09.11.2004

  Telegrupi veebilehe uus halduskeskkond

  Telegrupp on sõlminud lepingu Anykey OÜ-ga veebilehe halduskeskkonna uuendamiseks. Uus keskkond sisaldab endas hulgaliselt uusi võimalusi, tänu millele on meil oma kliente võimalik veelgi paremini teenindada. Lisandub oluliselt infot meie poolt pakutavate toodete ja teenuste kohta.
  Palume vabandust võimalike ebatäpsuste ja probleemide korral, kui midagi on valesti, siis teavitage meid sellest julgelt telegrupp@telegrupp.ee

  Ootame ka ettepanekuid ja kommentaare:

  31.08.2004

  Telegrupi 2003 aasta tegija on installatsioonitehnik Mati Plakk

  Traditsiooniliselt valitakse igal aastal Telegrupi sünnipäeval salajasel hääletusel välja Telegrupi Aasta Tegija. Selle väga auväärse tiitli võitis installatsioonitehnik Mati Plakk.

  Telegrupp 7 aastane

  17.03.2004 täitus Telegrupil 7 aastat. Nagu tavaks on saanud, korraldatakse selle puhul töötajatele tagasihoidlik spordiüritus, ning valitakse Telegrupi aasta tegija.

  Krediidiinfo andis Telegrupile AAA reitingu

  Krediidiinfo reitingu aluseks on kolme näitaja: ettevõtte majandusliku seisu, finantsseisu ja makseharjumuste koond. AAA reiting on Eestis antud 1,5 % ettevõtetest.

  Telefoninumbrite valimiskorra muutus

  1. veebruarist saab kõiki telefoninumbreid Eestis valida ilma prefiksita 0

  Eesti Kunstimuuseumi nõrkvooluehituse projektijuhtimisleping

  Telegrupp AS sõlmis AS Merko Ehitusega Eesti uue Kunstimuuseumi ehituse nõrkvooluehituse projektijuhtimislepingu.

  EMT valis võrguparameetrite haldustarkvara Aircom Datasafe

  20 oktoober 2003. EMT valis Telegrupp AS poolt pakutava Aircom tarkvaralahenduse mobiilvõrgu parameetrite halduseks.

  Telegrupp otsib uusi töötajaid

  Otsime oma installatsioonitehnikute meeskonda uusi töötajaid. Kõige tähtsamad isikuomadused on soov ja oskus tööd teha, algatusvõime, ausus, nobedad näpud, korrektsus ja vastutustunne.

  Telegrupp AS saavutas Äripäeva koostatud IT top2003 5. koha.

  Äripäeva koostas ja avaldas järjekordse Eesti IT ettevõtete top 2003, mis on koostatud 2002 ja sellele eelnevate aastate andmete põhjal. Eelmisel aastal saavutas Telegrupp 14 koha. Käesoleval aastal aga oli Telegrupp tõusnud juba 5. kohale.

  Toimus koolitus: Enterasys ründetuvastuse koolitus

  27. augustil 2003 toimus hotellis SAS Radisson Enterasys Networks arvutivõrgu ründetuvastuse koolitus. Koolitusel tutvustati ka seadmeid ning näidati "häkkereid" töötamas. Osavõtt oli kutsututele.

  Uus andmesidelülitite sari Enterasys MATRIKS V-seeria

  Enterasysi tootevalikusse on lisandunud uus tootesari Matrix V2
  Tootesari on suunatud SME (small and medium enterprise) sektorisse, pakkudes 24 pordist 10/100Base TX switchi järgmiste omadustega:
  Enterasys Matrix-V tooteseeria

  Ascom müüb oma PBX ja energiatoodete divisjonid

  Tehingu maksumus on orienteeruvalt 350 miljonit Eesti krooni. Enam-vähem samaaegselt müüakse ka Ascom Energy Systems firmale Delta Electronics (Tai). Tootvate üksuste müük on üheks sammuks Ascomi strateegias saada tugeva turupositsiooniga lahendusi ja teenuseid pakkuvaks tehnoloogiaettevõtteks.

  Telegrupp AS võitis Justiitsministeeriumi andmeside kesklüliti hanke

  Hankes osalesid lisaks telegrupile Santa Monica Networks, Võrguvara, IT Grupp, IBM Eesti ja Helmes. Telegrupi pakutud Enterasys kesklüliti oli hinna poolest kõige soodsam.

  Telegrupile uus nõukogu esimees

  Alates 24.07.2003 vahetub Telegrupp AS nõukogu esimees.

  Telegrupp osaleb kommertsspordiüritusel Rat Race

  6 juunil kell 15.00 toimub Tallinna vanalinnas meeleolukas kontorirottide võiduajamine mobiiltelefonide ja mappidega.

  Telegrupile väljastati kvaliteedijuhtimissüsteemi vastavust kinnitav sertifikaat

  TÜV NORD BALTIK OÜ väljastas 15.05.2003 Telegrupp AS-le kvaliteedijuhtimissüsteemi vastavust tõendava sertifikaadi.

  Telegrupp AS lisatud RETTER andmebaasi

  Telegrupp AS lisati Riiklikusse erinõuetege tegevusaladel tegutsevate ettevõtjate registrisse.

  Telegrupp laiendab tegevust

  Telegrupp on spetsialiseerunud nõrkvoolu-, ja transmissioonilahenduste pakkumisele. Nõrkvoolulahendused kujutavad endast sidevõrkusid, läbipääsukontrolli, turvasüsteeme, hoonete automaatikat jpm. Sellest laiast portfellist suudab Telegrupp katta täna ise sidelahendused ja uue käivitatud suunana ka turvalahendused. Ülejäänud suunad katab Telegrupp koostööpartnerite abil.

  Leedu Telekomi juht vahetub

  Alates 1 maist 2003 lahkub oma ametist Leedu Telekomi senine juht Tapio Paarma, pöördudes tagasi peakorterisse TeliaSonera AB.

  Vabad töökohad

  Otsime oma meeskonda uusi töötajaid. Lähemalt vabadest töökohtadest alajaotises Töö.

  Muudatused veebikeskkonnas

  Telegrupp viib oma hallatavad veebileheküljed www.ascom.ee www.telegrupp.ee ja www.inalp.ee üle uuele veebipõhiselt hallatavale andmebaasil baseeruvale platformile. Uus lahendus on unikaalne selles mõttes, et kõik erinevad leheküljed töötavad sama andmebaasi peal, kuid kasutavad erinevat kujundust (skin).

  Telegrupil Äripäeva TOPis 14. koht

  Telegrupp saavutas 2002 aasta Äripäeva arvutifirmade TOPis 14. koha. Laadi TOP alla siit (4,5M pdf)

  Comliet to Expand its Activities in Estonia

  On 28 May 2002, UAB Comliet, the largest subsidiary of AB Lietuvos Telekomas, and one of the largest construction companies in the Baltics, AS Merko Ehitus Ltd., Estonia, signed a binding Letter of Intent with shareholders of the Estonian company AS Telegrupp. According to the Letter of Intent, Comliet and Merko Ehitus Ltd. will make a joint acquisition of 100 per-cent stake in Telegrupp. The majority stake in Telegrupp will be owned by UAB Comliet. Both the companies plan to sign the share acquisition agreement by the end of June. This step will allow UAB Comliet and AS Merko Ehitus Ltd. to offer a wider range of services and derive the maximum economic benefit from their cooperation on the Baltic market.