Katkematu toiteallikas

Katkematu toiteallika tüübid

Katkematu toiteallikas, varutoiteallikas või puhvertoiteallikas on paremini tuntud ingliskeese lühendi UPS (ingl. Uninteruptable Power Supply) järgi. Sobiv katkematu toiteallikas valitakse tehnoloogia ja kasutusvaldkonna järgi. 
Telekommunikatsiooniseadmeid toidetakse tihti alalispingega 48V, mis teeb need seadmed mõnevõrra odavamaks, kuna pole vaja Invertereid. UPSid annavad tüüpiliselt vahelduvväljundpinge 220V.

Standby UPS

Standby UPS ehk Offline UPS toidab seadmeid otse vooluvõrgust, kuid voolukatkestuse korral lülitab kiiresti ümber akutoitele.  
Tüüpiline Standby-UPS tugiaeg on 5-30 minutit. Tugiaega saab suurendada lisades akumooduleid.

Line-Interactive UPS

Line interactive UPS on same nagu Standby UPS, selle erinevusega, et tõstab ja langetab ka vajadusel pinget ilma aku abita. Sobib kasutada kohtades, kus on suured pingekõikumised ning kui Online UPS osutub liiga kalliks. 

Online-UPS

Online UPS ehk Double-conversion UPS on pidevtoitega katkematu toite allikas, mis on mõeldud kasutamiseks kohtades, kus oluline on elektriline isoleerimine elektrivõrgust Kasutatakse juhul, kui elektrivõrgus on suured pingekõikumised ja seadmed on elektrikõikumistele väga tundlikud. Tüüpiline online-UPS tugiaeg on 5-30 minutit. Tugiaega saab lisada, lisades akumooduleid. On natuke kallimad kui Standby UPS-id, sest laadija peab olema suuteline samaaegselt laadima nii akut, kui ka toitma inverterit.
 

Pure Sine wave

Mistahes eelnevalt mainitut tüüpi UPS, mille väljundpinge on puhas siinus. Siinus on vajalik üldjuhul IT ja telekommunikatsiooniseadmetele ja elektrimootoritele. 

Lisainfo: telegrupp@telegrupp.ee tel 6800888

PartneridAPC- American Power Conversion toodab AC ja DC põhiseid varutoitesüsteeme erinevate suurusega rakendustele


Eaton on enda alla koondanud Powerware, MGE Office Protection Systems, Best Power, Pulizzi ja Aphel kaubamärgid. Toodab kogu valikut varutoitesüsteeme tööstuse, valitsuse, vee-ja elektritootmise, äriettevõtete, eraisikute ja missioonikriitiliste IT lahenduste jaoks.

Magnum Energy toodab UPS, Invertereid/laadijad autodele, laevadele, bussidele ning  päikse ja tuulegeneraatoritele.

Invensys arendab ja toodab tehnoloogiaid tootmis- ning energiavarustus ettevõtetele, mis võimaldavad neid opereerida turvaliselt ja energiatõhusalt.

Kliendid
APC seadmed                                                            

Magnum toiteseadmed kalatootmislaevadel

Tartu Ülikooli UPS-i lahendus