Uudised  

Telegrupp avas Brüsselis harukontori

12.09.2006
Sellest nädalast töötab Brüsselis Telegrupi harukontor, mis tegeleb rahvusvaheliste suhetega VoIP lahenduste alal.
Kontor Brüsselis on Telegrupi esimene kontor väljaspool Eestit. Lisaks Tallinnale asub Telegrupil harukontor veel Tartus. Firmal on ka püsiva kontorita partnerid ka Soomes ja Lätis.
Telegrupp viib põhiosa oma välisturgudele suunatud tegevusest Brüsseli harukontorisse. Thomson Telecom partnerina jätkatakse Ciprack VoIP lahendusel baseeruvat toodete Mobiil IPCentrex ning GSMduo arendustegevust. Senine arendustegevus on toimunud EAS kaasfinantseerimisel peamiselt Eestis. Lisaks arendustegevusele pakutakse Brüsseli kontorist ka insenerteenuseid Eesti odavama ja kõrgelt kvalifitseeritud tööjõu baasil.

Brüsselis avatud kontor tugevdab Telegrupp AS juhi Ivo Remmelga sõnul oluliselt Telegrupi suhteid partneritega ja klientidega Euroopas. Samuti on partnerite ja potentsiaalsete klientidega koostöö nüüd tihedam ning nende külastamine lihtsam ja odavam. Peamiste tulevaste klientidena nähakse äriklientuurile suunatud Euroopa mobiilsideoperaatoreid, kuid teenuseid võivad vajada ka fikssideoperaatorid, kellel puudub piisav VoIP side kompetents.

Thomson Telecom NGN üksuse põhja-Euroopa müügijuhi Tobias Nyströmi sõnul on Telegrupi uus kontor loogiliseks sammuks tingituna eelkõige järsult suurenenud turunõudlusest ning heast senisest koostööst. “Meil on mitmeid ühiseid projekte, ning Telegrupi poolt tehtud töö mobiilvõrgu ja VoIP ühislahenduste alal on tekitanud meie klientide hulgas suurt huvi”.

Nyströmi sõnul peaks Telegrupiga koostööst huvitatud olema eelkõige äriklientuurile suunatud virtuaalsed mobiilsideoperaatorid, sest tooted võimaldavad märkimisväärselt vähendada doonoroperaatori võrgu rendi kulu.