Uudised  

Telegrupp AS laiendab tegevust Skandinaaviasse

Telegrupp AS sõlmis 2014 juuni lõpus kokkulepped 21% osaluse ostmiseks Rootsi firmas Data Center Technology Sverige AB, mis tegeleb andmekeskuse lahenduste müügi ja hooldusega Rootsis. Tehingu maksumust pooled ei avalda. Ettevõte on tegutsenud Rootsi turul juba alates aastast 2010. Tegemist ei ole finantsinvesteeringuga, vaid Telegrupp panustab aktiivselt ka tööjõu ja oskusteabega. Esimene ühishange konteiner andmesidekeskuse ostule võideti juba enne osaluse ostu.
Data Center Technology Sverige AB on Norra firma Data Center Technology AS tütarfirma Rootsis. Telegrupi aastapikkkune koostöö Norra firmaga viis lõpuks osaluse ostuni Rootsi tütarfirmas. 
Võib öelda, et põhjamaades on tegemist tõelise andmekeskuste ehitamise buumiga, milleks annavad põhjust ülemaailmsete sotsiaalvõrgustike ja pilveteenuste (Google, Facebook) populaarsuse meeletu kasv. Oma mõju on ka Venemaa poliitilisel olukorral, mis sunnib sealseid ettevõtjaid otsima oma serveritele turvalisemat asukohta. Skandinaavia on eelistatud koht andmekeskuste loomiseks ka sobiva kliima ja suheliselt odava (Norra) elektri saadavuse tõttu. 
Telegrupp valis põhjamaades tegevuse alustamiseks Rootsi, kuna seal on Euroopaga parimad andmesideühendused ja võrreldes Norra või Soomega suurem turg.