Uudised  

Naps Solar tootmisinfosüsteem

Telegrupi insenerid teoostasid Naps Solari tootmisinfosüsteemi integratsiooni. 

Päikesepaneelide tootmisega tegelev rahvusvaheline ettevõte Naps Solar Estonia OÜ www.napssolar.ee vajas lahendust, mis võimaldaks teha jälgitavaks kogu tooteprotsessi. Telegrupi poolt loodud integratsioon võimaldab hetkega tutvuda toodetud päikesepaneeli  ajalooga. Kõikide erinevate tootmisfaaside parameetrid ning toodangu testiandmed salvestatakse automaatselt kesksesse andmebaasi.

Süsteem integreerib omavahel vöötkoodiprinterid, vöötkoodiskännerid, käsitsi infosisestuse, tootmisseadmete parameetrid, finantsinfosüsteemi, olemasoleva spetsiaaltarkvara jm. Pretensioonide korral või tootmisprotsessi optimeerimiseks on kogu tootmisprotsessi ajalugu veebipõhiselt kiiresti leitav.

Naps Solar on päikeseenergia valdkonnas üks maailma vanemaid ja tuntumaid ettevõtteid. Alates asutamisest 1981. aastal on tarnitud seadmeid rohkem kui 200 000 päikeseenergiasüsteemile ligi 140 riigis üle maailma. Eestis alustati tootmist juba enam kui kümmekond aastat tagasi Märjamaal. Alates 2010. aastast asub päikesepaneelide tootmine Saku vallas.