Uudised  

IT Kolledži labor saab uued tipptasemel võrguseadmed

Reedel, 17. detsembril 2010 kell 12.00 toimub IT Kolledži arvutivõrkude laborile uute võrguseadmete üleandmine. Telegrupp AS kingib Hewlett-Packardi toel kolledžile ligi  400 tuhande krooni eest uue ajastu arvutivõrkude tipptehnikat. IT Kolledži võrgulaboris omandavad võrguadministraatori oskusi IT Kolledži tudengid ja täiendõppurid. Kingitud tehnika aitab täiendada rahvusvahelisel tasemel nii traadiga- kui ka traadita arvutivõrkude alast väljaõpet.

IT Kolledži võrgulabor saab  kolm HP uue põlvkonna marsruuterit, kolm uut võrgukommu­taatorit, üheksa  erinevat tüüpi traadita võrgu tugijaama nii sise- kui ka välitingimustesse ja 3 traadita võrgu keskset kontrollerit, mis võimaldavad õpetada kaasaegseid arvutivõrkude lahendusi. Eelkõige on uued võrguseadmed mõeldud traadita võrkude lahendustele.

Kolledžile kingitavaid HP võrguseadmeid hakatakse kasutatama erinevate kursuste läbiviimiseks spetsiaalses võrgulaboris. Kursuste käigus omandatakse teadmisi lokaal- ja laiside (LAN/WAN) võrkudest ning WiFi sidevõrkudest.

IT Kolledži õppejõu Indrek Rokki sõnul paraneb traadita võrkude õpetamise baas, kuna nüüd on tudengitel juurdepääs ka väike- ja keskmise suurusega ettevõtetesse sobivatele seadmetele. Tänu uutele laboriseadmetele saavad tudengid õppida toimivate arvutivõrkude loomist samaaegselt ka mitmete erinevate tootjate seadmete baasil. 

Telegrupp on 54 töötajaga Eesti ettevõte, kust lisaks HP infotehnoloogialahendustele  on võimalik saada ka IT süsteemidega integreeritud videovalve, turva- ja VoIP side lahendusi. 

IT Kolledž on Eesti Infotehnoloogia Sihtasutuse (EITSA) poolt 2000. aastal loodud mittetulunduslik rakenduslik erakõrgkool, mis annab rakenduslikku kõrgharidust IT süsteemide arendamise, IT süsteemide administreerimise, infosüsteemide analüüsi ja tehnosuhtluse erialadel.  Kokku õpib IT Kolledži neljal õppekaval päevases, õhtuses ja kaugõppes üle 850 õppurit, nendest rohkem kui pooled riigieelarvelistel õppekohtadel. Kaheksa aasta jooksul on IT Kolledžist suundunud Eesti IT tööjõuturule 404 IT spetsialisti.

HP loob uusi võimalusi tehnoloogia kasutamiseks, millel on oluline mõju inimestele, ettevõtetele, riikidele ja ühiskonnale tervikuna. HP on maailma suurim tehnoloogiaettevõte, kelle tootevalikusse kuuluvad printimisseadmed, arvutid, tarkvara ning IT infrastruktuur klientide probleemide lahendamiseks. Lisainfot ettevõtte kohta (NYSE: HPQ) saab veebilehelt http://www.hp.com/

Lisainfo:

Indrek Rokk,  arvutivõrkude õppejõud
Eesti Infotehnoloogia Kolledž
Raja 4C, 12616 Tallinn
Tel 6285 849 begin_of_the_skype_highlighting            end_of_the_skype_highlighting
E-post: indrek.rokk AT itcollege.ee

www.itcollege.ee

Sigrid Tammiste, turundusjuht
Eesti Infotehnoloogia Kolledž
Raja 4C, 12616 Tallinn
Tel 6285 817 begin_of_the_skype_highlighting              end_of_the_skype_highlighting
E-post: sigrid.tammiste AT itcollege.ee
www.itcollege.ee