Uudised  

GSMduo testkasutuseks avatud

Telegrupp AS avas täna testkasutuseks era ja äriklientidele mõeldud VoIP teenuse GSMduo. Statistika näitab, et tavatelefonivõrgu abonentide arv kahaneb ja mobiiltelefonikasutajate arv kasvab. Maailmas on juba üle 2 miljardi mobiiltelefonikasutaja. Arenenud riikides on igal ühel taskus mobiiltelefon. Kuna kõik inimesed on mobiiltelefonil kättesaadavad, siis puudub sisuliselt vajadus tavatelefoni järele. Ainsad põhjused, miks tavatelefoni siiski kasutatakse on odavam hind, ning ettevõtetel ka ladusam siseneva kõneliikluse juhtimine ning mugavamalt kasutatavad telefoniaparaadid.

GSMduo kõrvaldab ka need viimased takistused mobiiltelefonide maailmas. GSMduo abonent saab arvuti või standardse VoIP telefoni vahendusel helistada tavatelefonivõrkudesse tavatelefonivõrgu tariifiga nii, et uut telefoninumbrit pole vaja registreerida. Kõne vastuvõtjad näevad helistaja mobiiltelefoninumbrit, mis võimaldab neil vastamata kõne puhul ka hõlpsalt tagasi helistada.

GSMduo teenust saab kasutada tasuta VoIP telefoniga EyeBeam, mis võimaldab ka videokõnesid ning kohalolekuinfot (presence). Teenus kasutab erinevalt suletud tarkvaraga Skype-st maailmas enimlevinud VoIP kõnede standardit SIP. Tänu sellele saab klient valida endale mitmete kümnete erinevate tootjate poolt valmistatavate telefoniaparaatide vahel meelepärase. Rohkem informatsiooni teenusest saab internetiaadressil www.GSMduo.com.

09.08.2006